به گزارش اؤیرنجى  به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا ؛ تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی متوسط دستمزد پرداختی به شاغلین در ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا ۲۷ یورو و در منطقه یورو معادل ۳۰.۶ یورو بوده است. در عین حال اختلاف معناداری بین کمترین و بیشترین دستمزدها وجود دارد.

در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا، کمترین دستمزد ساعتی متعلق به بلغارستان با ۵.۴ یورو در هر ساعت است و پس از این کشور، رومانی با ۶.۹ یورو، لیتوانی با ۹ یورو، مجارستان با ۹.۲ یورو و لتونی با ۹.۳ یورو قرار دارند.

از سوی دیگر بیشترین متوسط دستمزد ساعتی در سال ۲۰۱۸ متعلق به دانمارک با ۴۳.۵ یورو بوده است و پس از این کشور، لوکزامبورگ با ۴۰.۶ یورو، بلژیک با ۳۹.۷ یورو، سوئد با ۳۶.۶ یورو، هلند با ۳۵.۹ یورو و فرانسه با ۳۵.۸ یورو قرار دارند.

خاطر نشان می سازیم که ؛ متوسط درآمد در جغرافیای ایران نام به لطف میمنت حاکمیت فارس و حکومت شوونیستی _ فاشیستی جمهوری اسلامی ۷۵ یورو در ماه می باشد و این بدان معناست که هر فرد شاغل در دانمارک با یکساعت و نیم فعالیت کاری دستمزدی معادل یکماه کاری همکارش در آزربایجان جنوبی بدست می آورد و در بدترین حالت هم یک شهروند بلغارستانی که کمترین میزان درآمد در بین کشورهای اروپایی را داراست با ۱۳.۸ساعت کاری دستمزد یکماه شهروند آزربایجان جنوبی را به خود اختصاص خواهد داد و این خود می تواند تلنگری باشد برای شهروندان آزربایجانی که با وجود سرمایه عظیم سرزمینمان که مورد تاراج استعمارگران قرار گرفته ،لاکن فرزندان وطنمان که اکثرا در حالت بیکاری به سر میبرند و شاغلانشان نیز دستمزد متوسط چند ساعت یک شهروند اروپایی را برای یکماه کار به خود اختصاص می دهند.

با وجود سرمایه های عظیم طبیعی سرزمینمان و بزرگترین سرمایه نیروی انسانی جوان و تحصیل کرده ؛ با استقرار حاکمیت ملی و روی کار آمدن دولتی دموکراتیک و مسئولیت پذیر در آزربایجان جنوبی که فقط با رهایی از استعمار و استقلال سرزمینمان امکانپذیر می باشد هر شهروند آزربایجانی میتوانست حداقل با متوسط ترین شاخص های رفاهی اروپا به زندگی ادامه دهد و آینده ای خوب برای سرزمین و فرزندانش بسازد.