دوشنبه - ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
خبر فوری
خانه / آذربایجان / دستیابی ارتش مظفر آزربایجان به مدارک اقامتی ارامنه سوریه ای اسکان داده شده در قاراباغ!

دستیابی ارتش مظفر آزربایجان به مدارک اقامتی ارامنه سوریه ای اسکان داده شده در قاراباغ!

اؤیرنجى : ارتش مظفر آزربایجان در بازرسی های منطقه زنگیلان پس از آزادی از ساختمان سرویس امنیت ملی ارمنستان به عمل آورده مدارک اقامتی ارامنه اهل سوریه را پیدا نموده که پس از اشغال در قاراباغ استان داده شده اند!
در این بازرسی ها مشخص گردیده که ۶۰ ارمنی سوری که در این لیست وجود دارند (در مجموع ۱۹ خانواده) در طی روند اسکان غیرقانونی ارامنه در سرزمینهای اشغالی آزربایجان به منطقه زنگیلان منتقل شده اند.
بر این اساس، باژو هارژ سِبوپ (گذرنامه: ال۰۲۱۶۹۳-۱۱-۰۱۵)، شهروند سوریه، متولد ۰۲.۰۵.۱۹۶۴ از منطقه حسکه سوریه؛ اسکندریان هارتیون آوادیس، شهروند سوریه، متولد ۱۲.۱۱.۱۹۶۹ (گذرنامه: ال۱۲۸۶۲۲-۱۱-۰۰۴) و کپی گذرنامه های صادر شده به نام کیراکوس بابکین (گذرنامه: ای‌ام خ۷۰۹۲۲۷) ، شهروند ارمنستان متولد سوریه در تاریخ ۰۱.۰۱.۱۹۶۲ پس از اشغال در زنگیلان آزربایجان اسکان داده شده اند!
این اطلاعات همچنین در صفحه رسمی توییتر حکمت حاجی‌اف، دستیار رئیس جمهوری آزربایجان نیز تأیید شده است.
این واقعیت تأیید دیگری بر سیاست ارمنستان اشغالگر است که سالها تلاش کرده از طریق اسکان غیرقانونی وضعیت دموگرافیک در سرزمینهای اشغالی آزربایجان شمالی را تغییر دهد.
در حقیقت، مقامات ارمنستان اشغالگر کنوانسیون ۱۹۴۹ ژنو و همچنین منشور دیوان کیفری بین المللی را که “اسکان مستقیم یا غیرمستقیم بخشی از مردم غیرنظامی در سرزمین های اشغالی” را به عنوان یک جرم جنگی به رسمیت می شناسد، به شدت نقض کرده اند.
طرف آزربایجانی تصمیم دادگاه نظامی بین المللی نورنبرگ را که دو جنایتکار نازی را به جرم تلاش برای “آلمان سازی” سرزمین های اشغالی تحت پیگرد قانونی قرار داده بود، به عنوان سابقه قانونی عنوان می کند.
    

بیشتر بخوانید

درهای زندان را باز کنید؛ کرونا جان محبوسین آزریایجانی را تهدید میکند

  اؤیرنجى : طی روزهای گذشته و پس از حاد شدن شرایط اکثر شهرهای ایران …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *