پنج شنبه - ۲۸ تیر ۱۳۹۷
خانه / آذربایجان / دشمنی اکراد مهاجر و گماشتگانشان در مجلس ایران ،با آزربایجان و دریاچه اورمیه ادامه دارد

دشمنی اکراد مهاجر و گماشتگانشان در مجلس ایران ،با آزربایجان و دریاچه اورمیه ادامه دارد

اؤیرنجی : بعد از آنکه جلال محمودزاده نماینده کرد سویوق بولاق در مجلس ،با نگاشتن نامه ای به وزیر نیرو مخالفت خود را با انتقال آب سد سویوق بولاق به دریاچه ی اورمیه به بهانه های واهی علنی نمود ،اینبار نماینده ی دست نشانده کرد قوشاچای ،سایین قالا و تیکان تپه نیز با انتقال آب سد ساروق به اورمو گؤلو ممانعت نمودند .

 

اکراد سالیان سال میباشد که دشمنی محض خود را با ملت تورک آزربایجان اعلام نموده و با قتل عام مردم آزربایجان ، اشغال نمودن شهرهای جنوب غربی آزربایجان و نگاشتن تاریخ ساختگی در سرزمین آبا و اجدادیمان به نیت دور ساختن ملتمان از سرزمینمان بوده و هستد.

حال نمایندگان و گماشتگان همین اکراد بار دیگر به بهانه ی استفاده آب پشت سدها جهت مصارف کشاورزی و شرب و صنعت بار دیگر این دشمنی دیرینه شان را با آزربایجان و ملتمان علنی می نمایند.

خاطر نشان میسازیم، با دشمنی های نمایندگان اکراد و حمایت های همیشگی استاندار کرد آزربایجان غربی از اکراد در سکوت و خیانتی که نمایندگان تورک آزربایجان انتخاب و اعمال نموده اند ،نفس های واپسین دریاچه اورمیه به اتمام رسیده و باعث نابودی بیش از پیش طبیعت آزربایجان گردیده و آوارگی بیش از پیش ملتمان را در پی خواهد داشت.

جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی، این اقدامات و دشمنی های اکراد مهاجر را با ملت تورک و وطنمان آزربایجان محکوم نموده و بار دیگر نمایندگان تورک آزربایجان را به حمایت از تمام هستی ملت و وطنمان دعوت نموده و اتحادشان را در جهت خنثی سازی لابی اکراد خواستار می باشد.

بیشتر بخوانید

ایران ،دست در حنا ؛ همکاری نظامی آمریکا و روسیه در سوریه

اؤیرنجى: وزارت دفاع روسیه در پی گفت و گوی ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ رؤسوی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *