چهارشنبه - ۲ بهمن ۱۳۹۸
خبر فوری
خانه / اخبار / دوبرابر شدن قیمت لوازم التحریر ؛ تحمیل فشار مصاعف بر خانواده های دانشجویان و دانش آموزان!

دوبرابر شدن قیمت لوازم التحریر ؛ تحمیل فشار مصاعف بر خانواده های دانشجویان و دانش آموزان!

اؤیرنجى : با اعلام رئیس انجمن تولید کنندگان نوشت افزار از دوبرابر شدن قیمت لوازم التحریر، فشار بر روی خانواده های دانشجویان دانش آموزان در جغرافیای ایران نام بیشتر شده است که این نیز سبب دور ماندن از تحصیل بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان خواهد شد!

به گزارش اؤیرنجى به استناد از خبرگزاری های حکومتی ایران ؛ روز شنبه ۲۶مرداد ۹۸ محمودرضا صنعتکار رئیس انجمن تولیدکنندگان نوشت افزار از دو برابر شدن قیمت لوازم‌التحریر خبر داد و با اشاره به افزایش قیمت دلار و محصولات پتروشیمی و افزایش حقوق و دستمزد نسبت به سال گذشته راعلت بالارفتن قیمت لوازم التحریر دانست.

وی افزود: تولیدکنندگان لوازم‌التحریر نقدینگی کافی برای خرید مواد اولیه مورد نیاز یک سال خود را ندارند و اگر در زمان عرضه این مواد در بورس موفق به خرید نشوند، با توجه به اینکه زمان عرضه کالا در بورس مشخص نیست، مجبور هستند مواد اولیه را با اختلاف قیمت ۱۵ تا ۲۰ درصد از بازار آزاد تهیه کنند.

شایان ذکر است که صنایع پتروشیمی رژیم ایران ؛ تحریم می باشد و در بالارفتن قیمتها تاثیر مستقیم دارد .

افزایش هزینه تحصیل موجب بروز نگرانی در باره افزایش آمار کودکان بازمانده از تحصیل خواهد شد. همچنان دانشجویان زیادی از بالارفتن قیمتها بسیار گلایه داشته و آن را بخشی از فشارهایی می دانند که برای ادامه تحصیل بسیار تاثیر منفی خواهد داشت.

دانشجویان ؛از افزایش قیمت اقلامی همچون خودکار، دفتر، کاغذ، مواد غذایی و کتاب و… ناراضی هستند. اینها اقلامی هستند که نیاز ثابت دانشجویان بوده و هر دانشجویی برای تامین این اقلام دغدغه دارد و افزایش قیمت آنها مشکلاتی برای دانشجویان ایجاد کرده است.

رضا با اشاره به اینکه دانشجویان در کنار هزینه‌هایی که برای امکانات آموزشی دارند، هزینه‌های زیادی هم برای مواد غذایی دارند، گفت: «هزینه تامین مواد غذایی برای دانشجویان چند برابر است. وقتی قیمت یک بسته پنیر از حدود ۴۰۰۰ تومان به ۶۰۰۰ هزار تومان می‌رسد، میزان فشار مالی بر دانشجویان را محاسبه کنید.

بیشتر بخوانید

کاظم صفابخش ؛ دومین جشن تولد فعال ملی آزربایجانی در زندان اوین

  اؤیرنجى : کاظم صفابخش فعال ملی آزربایجانی امروز به مورخه ۱ بهمن ۱۳۹۸ به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *