پنج شنبه - ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
خانه / آذربایجان / دولت جمهوری آزربایجان ماهیانه ۱۹۰ منات به شهروندانش کمک نقدی می کند.

دولت جمهوری آزربایجان ماهیانه ۱۹۰ منات به شهروندانش کمک نقدی می کند.

اؤیرنجى : با تصویب هیئت وزیران دولت جمهوری آزربایجان، به شهروندان نیازمند این کشور ماهانه مبلغ ۱۹۰ منات کمک نقدی خواهد شد.

شهروندان آزربایجان شمالی که به دلیل ویروس کرونا بیکار شده اند ماهانه ۱۹۰ منات (حدود ۲ میلیون تومان) کمک نقدی از دولت دولت دریافت خواهند کرد.تاکنون ۲۰۰ هزار شهروند بیکار شده به علت ویروس کرونا در جمهوری آذربایجان شناسایی شده اند.

خبرگزاری های آزربایجان شمالی گزارش نموده اند که؛ برای دریافت این کمک نقدی شهروندان باید بیکار شدن خود را به سازمان کار و بیمه جمهوری آزربایجان اعلام کنند.

دو روز پیش نیز پرزیدنت الها علی اف رئیس جمهوری آزربایجان شمالی اعلام نمود: پیامدهای اقتصادی ویروس کرونا ۶۰۰ هزار شاغل در جمهوری آزربایجان را شدیدا تحت تاثیر قرار داده است. آنها اکنون بیکار شده اند و در مقایسه با دیگران بیشتر زنج می کشدند.

دولت آزربایجان شمالیمبلغ ۲٫۵ میلیارد منات کمک نقدی برای شهروندان در نظر گرفته است.

آزربایجان شمالی همچنین علاوه بر کمک نقدی، اخیرا نیز ۳ میلیارد دلار برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اختصاص داد.

در حال حاضر، آزربایجان شمالی بمنظو مقابله با شیوع ویروس کرونا و قطع زنجیره آن خروج شهروندان از خانه را در سراسر کشور ممنوع کرده است.

خروج شهروندان این کشور از منزل فقط برای انجام کار‌های ضروری روزانه یک بار، با کسب مجوز لازم از سوی پلیس به مدت دو ساعت امکان پذیر است.

بیشتر بخوانید

فعالیت های پنهانی شرکت هوآوی چین در جغرافیای ایران نام!

اؤیرنجى : خبرگزاری رویترز بر اساس مدارک داخلی جدیدی که از شرکت هوآوی به دست …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *