یادآوری میشود:‌هم‌زمان با بازگشت تمامی تحریم‌های جامع نفتی و مالی، وزارت خزانه‌داری آمریکا اسامی ۷۰۰مهره و نهاد رژیم را که به لیست سیاه تحریم‌ها اضافه شدند با جزییات منتشر کرد.

روز دوشنبه ۱۴ آبان ۹۷ خزانه داری آمریکا اعلام کرد: امروز در بزرگ‌ترین اقدامی که طی یک روز صورت گرفته، دفتر دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا بیش از ۷۰۰فرد، نهاد، هواپیما و کشتی (رژیم ایران) را تحریم کرد.

این اقدام یک بخش حیاتی در اعمال مجدد تحریم‌های باقی‌مانده اتمی آمریکاست که در ارتباط با برجام برداشته یا رفع شده بود.

اهداف تحریم‌شده رژیم ایران در دوران دولت کنونی آمریکا یعنی طی کمتر از دو سال به بیش از ۹۰۰مورد رسید که بالاترین سطح از فشار اقتصادی ایالات متحده علیه (رژیم) ایران تا کنون به‌شمار می‌رود.

خزانه‌داری آمریکا درباره لیست‌گذاری و تحریم بانکهای حکومت آخوندی نوشت: اقدام امروز بزرگ‌ترین اقدام طی یک روز توسط دفتر دارایی‌های خارجی است که سوءاستفادهٔ بخش بانکی (رژیم) ایران را برای تأمین مالی فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده هدف قرار می‌دهد.

رژیم ایران از طریق بخش بانکی، میلیاردها دلار را برای نیروی قدس سپاه پاسداران… سرازیر کرده است.

جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در مصاحبه با فاکس‌ نیوز اعلام کرد: ما تحریم‌هایی خواهیم داشت که از این هم فراتر خواهد رفت.

ما به سطح تحریم‌هایی که در دوران اوباما در سال ۲۰۱۵وجود داشت… اکتفا نخواهیم کرد. (تحریم‌های) بیشتری در راه است. مهم‌تر از آن… این است که ما این تحریم‌ها را به‌دقت و قویاً اعمال خواهیم کرد.