پنج شنبه - ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
خانه / اخبار / دونالد ترامپ: قرار بود با حملات هوایی آمریکا به ایران سه نقطه هدف قرار بگیرد

دونالد ترامپ: قرار بود با حملات هوایی آمریکا به ایران سه نقطه هدف قرار بگیرد

اؤیرنجى: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده تایید کرد که قرار بوده با حملات هوایی آمریکا «سه نقطه» در ایران هدف گرفته شوند.

به گزارش اؤیرنجى ؛ آقای ترامپ روز جمعه در مجموعه‌ای از پیام‌های توییتری به وقایع روی داده در خلیج عربى واکنش نشان داد و پیام‌هایش را با انتقاد به سیاست‌های باراک اوباما آغاز کرد و نوشت که «رئیس جمهور اوباما با یک معامله مایوس کننده و وحشتناک با رژیم ایران انجام داد. به آنها ۱۵۰ میلیارد دلار و همچنین ۱.۸ میلیارد دلار پول نقد داد. رژیم ایران در وضعیت بسیار بدی قرار داشت و [اوباما] آنها را از این وضعیت رهانید و برای آنها مسیری آزاد به سمت سلاح‌های هسته‌ای را مهیا کرد و رژیم ایران نیز به سرعت به جای تشکر، فریاد زد.»

رئیس جمهور آمریکا در دومین پیام خود نوشت: «مرگ بر آمریکا…من به این معامله پایان دادم، معامله‌ای که حتی توسط کنگره تصویب نشد و سپس تحریم‌های سنگینی را به اجرا گذاشتم. آنها امروز بسیار ضعیف‌تر از زمانی هستند که ریاست جمهوری را آغاز کردم، یعنی زمانی که مشکلات زیادی را در سراسر خاورمیانه بوجود آورده بودند. آنها اکنون در محاصره‌ هستند.»

دونالد ترامپ اینگونه ادامه داد: «آنها روز دوشنبه به یک پهپاد که بر فراز آبهای بین‌المللی در پرواز بود شلیک کردند. ما شوکه شدیم و شب گذشته تصمیم گرفتیم به ۳ نقطه مختلف حمله کنیم. هنگامی که پرسیدم چند نفر خواهند مرد؟ یک ژنرال پاسخ داد ۱۵۰ نفر. ۱۰ دقیقه قبل از حمله آن را متوقف کردم.»

در آخرین پیام توییتری رئیس جمهوری آمریکا نیز نوشته شده است: «شلیک به سمت هواپیمای بدون سرنشین کار درستی نبود. من عجله‌ای ندارم، ارتش ما بازسازی شده، جدید و آماده حرکت است. این ارتش بهترین ارتش در جهان است. از شب گذشته بر تحریم‌های ایران افزوده شد. رژیم ایران هرگز نمی‌تواند سلاح هسته‌ای داشته باشد. نه در برابر آمریکا و نه در برابر جهان.»

بیشتر بخوانید

رابرت اوبراین به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا معرفی شد.

اؤیرنجى : دونالد ترامپ ،رابرت اوبراین را به عنوان مشاور امنیتی ملی آمریکا معرفی کرد. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *