چهارشنبه - ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
خانه / اخبار / دو شهروند آزربایجانی در خوی به ۷۰ ضربه شلاق و ۸ ماه حبس محکوم شدند!

دو شهروند آزربایجانی در خوی به ۷۰ ضربه شلاق و ۸ ماه حبس محکوم شدند!

اؤیرنجى : روز پنج‌شنبه، ۷ آذرماه، زنی ۸۰ ساله به نام «سلبی مرندی» به دفتر اجرای احکام دادگستری شهر خوی احضار و پس از اجرای حکم ٧٠ ضربه شلاق در وضعیتی نامساعد و در حالی که توانایی حرکتی خود را از دست داده بود، جهت اجرای حکم ۸ ماه حبس به بند زنان زندان این شهر منتقل شده است

سلبی مرندی مادر «بهروز زینال‌نژاد»، زندانی متوفی محبوس در زندان خوی است. این زندانی جرائم عادی در تاریخ ۲۵ دی‌ماه سال گذشته در حالی که در اعتراض به عدم تمدید مرخصی‌اش با دوختن‌ لب‌های خود دست به اعتصاب غذا زده بوده، در پنجمین روز اعتصاب به طرز مشکوکی فوت کرده بود. مسئولین زندان خوی علت فوت وی را «خودکشی» عنوان کرده بودند.

خانواده این زندانی پس از مشاهده جنازه ادعای خودکشی با بند کفش را رد کرده و جهت پیگیری به دفتر رئیس زندان مراجعه کرده بودند، اما رفتار نامناسب رئیس زندان و قاضی ناظر بر زندان با آنها منجر به بروز درگیری و تخریب برخی وسائل دفتر زندان شده بود.

به دنبال این اتفاق، رئیس زندان و قاضی ناظر بر زندان خوی از این خانواده شکایت کرده و دادگاه عمومی خوی «سلبی مرندی»، مادر خانواده و «عاطفه زینال‌نژاد»، دختر خانواده را هر کدام به ۷۰ ضربه شلاق و ۸ ماه حبس محکوم کرده بود. عاطفه زینال‌نژاد از معرفی کردن خود به دادگاه تاکنون خودداری کرده است.

بیشتر بخوانید

دولت جمهوری آزربایجان ماهیانه ۱۹۰ منات به شهروندانش کمک نقدی می کند.

اؤیرنجى : با تصویب هیئت وزیران دولت جمهوری آزربایجان، به شهروندان نیازمند این کشور ماهانه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *