دوشنبه - ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
خبر فوری
خانه / آذربایجان / دیدار‌ فعالین‌ آزربایجانی با‌ توحید‌ امیر امینی‌‌ و‌ کیانوش اصلانی

دیدار‌ فعالین‌ آزربایجانی با‌ توحید‌ امیر امینی‌‌ و‌ کیانوش اصلانی

 

اؤیرنجى : امروز پنجشنبه‌ ۱۶ اردیبهشت‌ ماه‌ ۱۴۰۰ جمعی‌ از‌ فعالین‌ ملی آذربایجانی‌ با توحید امیر‌ امینی‌ و کیانوش اصلانی فعالین مدنی‌ آزربایجانی  ساکن‌ اردبیل که‌ هر کدام در مرخصی‌ ۲۰‌ روزه‌ بسر می برند دیدار‌ و گفتگو کردند.

آقای‌ امیرامینی‌ در‌ دیدار با فعالین‌ از نحوه‌ بازداشت‌، بازجویی‌ و از سلولهای‌ انفرادی‌ زندان‌ اوین‌ سخن‌ گفتند‌. و‌ی همچنین‌ بیان‌ داشتند‌ که‌ «جسارت، شهامت‌ ، آگاهی و قدرت ایمان‌‌ هر فرد، میله‌ های‌ پولادین‌ زندان را ذوب میکند، کافیست‌ به خودمان و راهمان ایمان داشته باشیم»

کیانوش اصلانی نیز در این دیدار اظهار‌ داشتند‌ که‌ «در هر‌ شرایطی‌ که باشیم‌ وقت را نباید بیهوده تلف کرد حتی در زندان‌ های طویل المدت‌ با مطالعه، برنامه ریزی و یادداشت‌ های روزانه‌ میتوان‌ به‌ درجه ای‌ از معرفت برای شکوفایی‌ اهداف‌ و آرزوها‌ رسید»

توحید امیر امینی‌ و کیانوش اصلانی فعالین ملی‌ آزربایجانی محبوس‌ در زندان‌ اوین‌ هر کدام به ترتیب روز ۱۳‌ اردیبهشت‌ ماه با تودیع قرار وثیقه ۳۵۰ میلیون تومانی و ۱ اردیبهشت ماه به مرخصی ۲۰ روزه اعزام شده‌ اند.

آقایان امیرامینی و اصلانی ۱ اسفند ۱۳۹۷ در میدان انقلاب تهران بعلت پخش تراکتهای تبریک گرامیداشت روز جهانی زبان مادری دستگیر شده بودند.

این دو تیرماه ۹۸ توسط شعبه ۲۶ بیدادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی و فعالیت تبلیغی علیه نظام” جمعا به ۹ سال حبس تعزیری برای امیرامینی و ۵ سال حبس تعزیری برای اصلانی محکوم شدند حکم توحید امیرامینی بهمن‌ماه سال گذشته توسط شعبه ۳۶ بیدادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر به ۷ سال و ۶ ماه حبس تعزیری  تقلیل یافت.

نهایتا این محکومیت مطابق قانون جدید کاهش مجازات حبس به ۵ سال حبس تعزیری تغییر یافت.

توحید امیر امینی پیشتر نیز به دلیل فعالیت‌های خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است وی در یک مورد در اعتراض به بازداشت عباس لسانی زندانی سیاسی سرشناس آزربایجانی  به ۶ ماه حبس و شلاق محکوم شده بود.

بیشتر بخوانید

دیلی میل: ناوگان نفت‌کش‌های ایران با قاچاق نفت به چین پشتوانه برنامه مخفی هسته‌ای ایران است

اؤیرنجى : روزنامه «دیلی‌میل»، در گزارشی، ۱۲۳ تانکر ایرانی که نفت را در بازار سیاه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *