خبر فوری
خانه / اخبار / دیدار پمپئو با شرکت های نفتی به جهت انزوای هر چه بیشتر رژیم ایران!

دیدار پمپئو با شرکت های نفتی به جهت انزوای هر چه بیشتر رژیم ایران!

اؤیرنجى : مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا قصد دارد برای جلب نظر مدیران شرکت های نفتی جهت انزوای هرچه بیشتر رژیم ایران با آنها در این مورد دیدار کند.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از رویترز ؛ از جمله شرکت هایی که مسئولان آنها به دیدار با وزیر خارجه آمریکا در پشت درهای بسته دعوت شده اند می توان به شورون، توتال، رویال داچ شل، کونوکو فیلیپس و اکسیدنتال پترولیوم اشاره کرد.

بنا به این گزارش مایک پمپئو قصد دارد علاوه بر جلب حمایت مدیران شرکت نفتی در مورد رژینم ایران، از آنها بخواهد تا به تلاش دولت آمریکا برای افزایش صادرات نفت خام به آسیا کمک کنند.

وزیر خارجه آمریکا در دیدار با مدیران شرکت های نفتی قصد دارد از سیاست واشنگتن برای افزایش سلطه آمریکا بر بازار انرژی جهان دفاع کند.

برایان هوک نیز گفته است : واشنگتن معافیت نفتی از تحریم‌های رژیم ایران را دیگر تمدید نخواهد کرد و کشورهایی که معافیت نفتی دریافت کرده اند تا ماه مه فرصت دارند خرید نفت از ایران را قطع کنند.وی تاکید کرد که سیاست اصلی آمریکا به صفر رساندن صادرات نفت از ایران در کوتاه‌ترین زمان است.

در همین راستا سازمان بین المللی انرژی در گزارش سالانه اش پیش بینی کرده است که آمریکا از سال ۲٠۲١ به صادرکنندۀ مهم نفت تبدیل خواهد شد. سازمان بین المللی انرژی همچنین نوشته است که این تحول امنیت بازار جهانی نفت را به ویژه در آسیا تقویت خواهد کرد.

بهره برداری آمریکا از منابع نفت شیست این کشور را که سنتاً واردکنندۀ نفت بوده، به یکی از تولیدکنندگان مهم جهانی نفت بدل ساخته است.

این تحول، انقلابی در بازارهای جهانی نفت ایجاد کرده و به تبع سقوط بهای نفت را در بازارهای جهانی از سال ۲٠١۴ در پی داشته است. “فاتح بیرول”، مدیر کل سازمان بین المللی انرژی، در بیانیه ای که به همین مناسبت منتشر کرده، وضعیت صنعت نفت را در نتیجۀ این تحول خارق العاده خوانده به ویژه در شرایطی که ژئوپولیتیک به عامل مهم تری در بازارهای جهانی تبدیل شده و آهنگ رشد اقتصاد جهانی رو به کُندی گذاشته است.

بر اساس گزارش آژانس بین المللی انرژی تا سال ۲٠۲۴ آمریکا با تولید دست کم ۴ میلیون بشکه نفت مازاد در روز به تنهایی ٧٠ درصد افزایش جهانی ظرفیت تولید نفت را تأمین خواهد کرد. برغم کاهش تولید نفت ایران و ونزوئلا، ظرفیت تولید مازاد نفت تا سال ۲٠۲۴ به ۵ میلیون و ٩٠٠ هزار بشکه در روز خواهد رسید.

بیشتر بخوانید

عباس لسانی ؛ در صورت عدم تحویل اوراق پرونده اش تا ۴۸ ساعت دیگر دست به اعتصاب غذا خواهد زد

اؤیرنجى: عباس لسانی فعال ملی و سیاسی سرشناس آزربایجانی محبوس در زندان اردبیل اعلام نمود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *