خانه / حقوق بشر / دیروز، روز عجیبی بر فوتبال آزربایجان و تیم تیراختور بود. / آردا گونئیلی 

دیروز، روز عجیبی بر فوتبال آزربایجان و تیم تیراختور بود. / آردا گونئیلی 

آزربایجانی هایی که از همه جا آمدهبودند و شور و اشتیاقی بود وصف ناپذیز .

رفتیم داخل ورزشگاه. پایمان به استادیوم نرسیده، طرفدارهای استقلال در حرکتی ناشایست با تکه سنگی که پرتاب کردند، منجر به شکستگی سر یکی از هم وطن تورک شد که هواداران در پاسخ به این عمل ناشایست شروع به سردادن شعارهای ملی کردند که ناگهان ماموران یگان ویژه به مردم هجوم آوردند و با عمل غیر انسانی شروع به کتک زدن هواداران تیراختور کردند که این قائله البته با دخالت مردم ختم شد و مردم به جایگاه برگشته و با سردادن شعارهای یاشاسین آزربایجان و یاشاسین تیراختور شروع به تشویق تیم محبوبمان کردند

دیری نپایید مامورین یگان ویژه بر سر مردم آوار شدند و در عمل غیرانسانی با باتوم و پاشیدن گاز اشک آور هوادارانمان را به باد کتک گرفتند که موجب زخمی شدن و حتی شکستگی دست پای و هم وطنان شد که تعداد این نفرات در حدود ۳۰ الی ۶۰ نفر می شد.

بعد از کش و قوسهای فراوان برگشتیم به جایگاه و شروع کردیم به سردادن اشعار معروف سن چاغیرسان گلرم و یاشاسین آزربایجان که بار دیگر شعارهای نژادپرستانه ی مرگ بر ترک و ائشک ائشک استقلالی ها شروع شد.

آزربایجانی هایی که تاب شعارهای غیر اخلاقی را نداشتند دوباره به این تحرکات عکس العمل نشان دادند که بعد سنگ اندازیهای آنان شروع شد که در پی این عمل ناشایست برخی هواداران خونین و رنگین مال گشتند.

قائله به اینجا ختم نشد و بعد از اتمام بازی نیز در بیرون ورزشگاه فحاشی علیه تورک ها و سنگ اندازیها پایانی نداشت و فارسهایی که به اینها عفافه نکرده و در کنار اتوبان ایستاده و با حمله به شیشه و بدنه ی ماشین هایی که پرچم تیراختور داشتند با سنگ و فحش بدرقه شان کردند.

فقط باید گفت انگار تورک بودن در این کشور جرم بسیار سنگینی است .

و حال باید ایستاد و نگاه کرد کمیته انضباطی و فدراسیون فوتبال ایران در مقابل سناریوی نظامی شوونیزم فارس چه عکس العملی از خود نشان خواهند داد.

 

بیشتر بخوانید

به پاس زحمات نظر بایف ؛ پایتخت قزاقستان از این پس “نورسلطان” نامیده شد!

اؤیرنجى ؛ آستانه، پایتخت قزاقستان را از این پس باید «نورسلطان» بنامیم. این تغییر نام …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *