خانه / تصویر و ویدئو / دینمداران بى‌شرف با ما چه مى‌کنند / ⁦یوسف عزیزى بنى‌طرف

دینمداران بى‌شرف با ما چه مى‌کنند / ⁦یوسف عزیزى بنى‌طرف

صد و اندى سال است براى ریشه‌کنى ما نقشه مى‌کشند و کوشش مى‌کنند. همانند طرح ریشه‌کنى مالاریا در این کار جدى بودند. قطب‌نمایشان، میرزا آقاخان کرمانى، نجم الملک غفارى، محمود افشار و ده‌ها نظریه‌پرداز و ادیب و مورخ عرب‌ستیز مادرزادى بود.

در دوره پهلوى اگر شهرک‌هاى پارس‌نشین “یزد نو” را در قلب جامعه عرب ما مى‌کاشتند و رهبران سیاسى‌مان را اعدام مى‌کردند اما براى حفظ ظاهر هم شده یا براى مقابله با عبدالناصر و عبدالکریم قاسم و حسن البکر، در کنار زندان‌ها، تاسیسات صنعتى هم ایجاد مى‌کردند.

اما دینمداران به قدرت رسیده، جنگى هشت ساله را به این مردم تحمیل کردند که بار اصلى‌اش به دوش ما بود. این جنگ کمر جامعه ما را شکست. دستار به سرها و ایادى کت و شلوارى‌شان هم عمدتا از شهرهاى مرکزى ایران بودند که محلى‌گرایى را با عرب‌ستیزى فطرى درآمیختند. در دیار شریان حیات بى‌شرفان عمامه به سر و چکمه‌پوشان حامى آنان، مردم ما زیر بار فقر و بیکارى و نبود زیرساخت‌هاى خدمات شهرى و تبعیض نژادى پایمال شده‌اند.

آن چه در این روزها از ویرانى سیلاب‌ها مى‌بینیم و یا انفجار اجتماعى آبان گذشته و ده‌ها مصیبت و بدبختى پارسال و پیرار سال و سالیان چهل گذشته پیامد همان چیزى است که در آغاز گفته‌شد.

 

 

بیشتر بخوانید

اقرار خبرگزاری فرات به زورگیری عناصر پ ک ک در روستاهای آزربایجان جنوبی 

اؤیرنجى : خبرگزاری فرات ارگان رسانه ای پ ک ک به صورت ضمنی به زورگیری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *