چهارشنبه - ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
خانه / آذربایجان / دیوار نویسی در اردبیل؛”یوسف کاری در آستانه مرگ، ریه سبز آذربایجان همچنان میسوزد”

دیوار نویسی در اردبیل؛”یوسف کاری در آستانه مرگ، ریه سبز آذربایجان همچنان میسوزد”

اؤیرنجى : دیروز سه شنبه ۳۰ دی ماه ۱۳۹۹ گروهی از معترضان و فعالان ملی مدنی آزربایجانی در حمایت از یوسف کاری فعال سیاسی محبوس در زندان اردبیل که از شامگاه یکشنبه ۲۸ دی ماه وارد اعتصاب غذای خشک شده و دیگر زندانیان اعتصاب کننده ازجمله عباس لسانی و سیامک‌میرزایی و در اعتراض به تداوم آتش سوزی در جنگل های حیران و بی توجهی مسئولان و اظهارات ضد و نقیض آنان در خصوص‌مهار آتش با دیوار نویسی گسترده در سطح شهر اردبیل اعتراض مدنی خود را به این موضوع اعلام داشتند.

در حالی مسئولان جمهوری اسلامی ایران روز جمعه ۶ دی ماه اعلام کردند آتش سوزی جنگل های حیران را مهار کرده اند، اما این جنگلها همچنان در آتش می سوزند.

اهالی منطقه با ارسال گزارشاتی اعلام کردند جنگلهای گردنه حیران در سمت جمهوری آذربایجان و استان اردبیل چندین روز است در آتش می سوزد. در حالیکه مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفته بود: با تلاش ماموران منابع طبیعی استان گیلان و اردبیل آتش سوزی در منطقه حیران مهار شد.

“ما حیران هستیم”

“ریه سبز آذربایجان همچنان میسوزد” #حئیران

“یوسف کاری در آستانه مرگ است”

#زندانی_سیاسی_آذربایجان

“روند نقض حقوق زندانیان سیاسی را پایان دهید”

“همبستگی با اعتصابات غذایی زندانیان سیاسی آذربایجان”

“خاکستر، شعله های آتش، دود، تاریکی، زندان مرکزی اردبیل، قرنطینه، شکنجه”

“جنگل پاک و آزادی زندانیان سیاسی”

از جمله متن دیوار نویسیهای دیروز در سطح شهر اردبیل است که اشاره به نقض حقوق زندانیان سیاسی آذربایجان از جمله یوسف کاری محبوس در زندان مرکزی اردبیل و تداوم آتش سوزی در جنگلهای حیران دارد.

یوسف کاری از ۸ روز پیش پس از احضار به دفتر “سپهری” دادیار ناظر زندان و مورد هتاکی قرار گرفتن از سوی این مقام قضایی و جداسازی از بند خود و انتقال به قرنطینه زندان دست به اعتصاب غذا زده و از شامگاه روز یکشنبه ۲۸ دی ماه نیز وارد اعتصاب غذای خشک شده است.

عباس لسانی نیز از روز دوشنبه ۲۹ دی در حمایت از خواست های قانونی آقای ‌کاری دست به اعتصاب غذا زده بود و دیروز نیز در تماس با نزدیکان اطلاع داده است که از صبح امروز اعتصاب غذایش را به حالت خشک در خواهد آورد.

سیامک میرزایی،علی و رضا واثقی دیگر فعالین  آذربایجانی‌محبوس در‌زندان اوین و اردبیل نیز از امروز اعتصاب غذای حمایتی از یوسف کاری را آغاز کرده اند.

همچنین نزدیکان یوسف کاری اطلاع داده اند وی شب ۲۹ دی ماه ۱۳۹۹ با افت فشار خون به عدد ۹ و افزایش ضربان قلب به عدد ۱۵۰ مواجه و در بهداری زندان تحت مراقبت پزشکی قرار گرفته است که احتمال میرود وضعیت سلامتی وی طی ۳۶ ساعت پس از مراجعه به بهداری به مراتب وخیم تر گشته است.

بیشتر بخوانید

سامان بیدار در تماس با نزدیکان از زندان ؛ روز یکشنبه بازداشت شدم

اؤیرنجى: سامان بیدار فعال مدنی آزربایجانی و از لیدرهای تیم تراختور آزربایجان در اردبیل طی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *