خبر فوری
خانه / اخبار / هشتمین روز اعتصاب غذای “عباس لسانی” با دیوار نویسی گسترده فعالین ملی آزربایجانی در اردبیل همراه بود+ تصاویر

هشتمین روز اعتصاب غذای “عباس لسانی” با دیوار نویسی گسترده فعالین ملی آزربایجانی در اردبیل همراه بود+ تصاویر

اؤیرنجى : فعالین ملی آزربایجانی شهر اردبیل دیروز همزمان با هشتمین روز اعتصاب غذای عباس لسانی و پنجمین و آخرین روز اعتصاب غذای حمایتی حامد الله وئردی پور دست به دیوارنویسی گسترده در سطح شهر اردبیل زدند.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از فعالین حرکت ملی آزربایجان جنوبی در اردبیل و به استناد از تصاویر منتشر شده در شبکه های مجازی ؛ در این دیوارنویسی ها شعارهایی همچون “صدای عباس لسانی باشیم”،”زندانیان سیاسی آزربایجان اعتصاب غذا کرده اند”،”شیرمردان آذربایجان در اعتصاب غذا هستند”،”جان زندانیان سیاسی آزربایجان در خطر است” و…بر دیوارهای سطح شهر نقش بسته است.

عباس لسانی زندانی سیاسی سرشناس آزربایجانی که از روز دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹٨ در اعتراض به استنکاف مسئولین زندان اردبیل از تحویل اوراق پرونده قضایی دست به اعتصاب غذا زده، از بعد از ظهر سه‌شنبه ۸خرداد به قرنطینه زندان مرکزی اردبیل منتقل شده و تا لحظه تنظیم این گزارش بعلت عدم تماس با خانواده از وضعیت جسمی وی خبری در دسترس نیست.

لازم به یادآوریست این فعال دچار بیماری کبدی بوده و از داروهای درمانی استفاده می کنند، این مسئله بر نگرانی جامعه مدنی آزربایجانی افزوده است.

بیشتر بخوانید

‍ توحید امیرامینی در مراسم قلعه بابک ۱۳۹۶ : از زندانها راهی به آزادی خواهیم یافت

اؤیرنجى : توحید امیرامینی که هم اکنون بیش از ۱۶ ماه است که در بند۴ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *