خبر فوری
خانه / اخبار / دیپلمات های ایرانی ،عوامل عملیات هاى ترور در اروپا مى باشند

دیپلمات های ایرانی ،عوامل عملیات هاى ترور در اروپا مى باشند

اؤیرنجى : دادگستری فرانسه اعلام کرد با استرداد فردی که از او با عنوان «مهرداد عارفانی» نام برده شده، به بلژیک موافقت کرده و بنابراین کار انتقال وی به این کشور می‌تواند بزودی به اجرا گذاشته شود.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از رادیو فرانسه، این شهروند ۵۴ سالۀ ایرانی – بلژیکی مورد ظنّ مقامات قضائی بلژیک در اجرای طرح بمب گذاری در گردهمائی گروهی از مخالفان رژیم ایران در پاریس است.

کشف طرح یک سوء قصد تروریستی علیۀ اجتماع مجاهدین خلق تا کنون منجر به دستگیری یک دیپلمات جمهوری اسلامی در آلمان، یک زوج بلژیکی ایرانی تبار در بلژیک و نیز «مهرداد عارفانی» در پاریس شده است.

دادستانی آلمان نیز روز گذشته اعلام کرد که اتهامات دیپلمات دستگیرشده حکومت ایران فعالیت به عنوان یک عامل بیگانه و توطئه برای قتل است.

دادستانی فدرال آلمان گفته است که این دیپلمات رژیم ایران به نام «اسد‌الله اسدی» مستقر در وین، پایتخت اتریش مظنون به قرار و مدار با یک زوج بلژیکی اصالتا ایرانی برای حمله به نشست یک گروه مخالف حکومت ایران است.

دادستانی آلمان همچنین گفته است که این دپیلمات حکومت ایران به زوج بلژیکی ایرانی وسیله انفجاری حاوی ۵۰۰ گرم ماده انفجاری (استون پروکسید) داده است.

بر اساس این گزارش، اوائل ماه جاری میلادی بعد از این که زوج یاد شده در بلژیک دستگیر شده و مقام‌های این کشور از یافتن یک وسیله انفجاری در خودروی آن‌ها خبر دادند، اسد‌الله اسدی نیز در نزدیکی شهر «آشافنبورگ» در آلمان با حکم قضایی اروپا دستگیر شد.

 

دادستانی آلمان گفته است که تحقیقات در این زمینه مانعی در مقابل درخواست استرداد بلژیک برای فرد مظنون نیست.

بیشتر بخوانید

سال ۲۰۴۰ سیستم کشاورزی در بریتانیا سرسبز پر از ربات‌ها خواهد شد

اؤیرنجى : سال ۲۰۴۰ سیستم کشاورزی در بریتانیا سرسبز پر از ربات‌ها خواهد شد. مزرعه‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *