خانه / آذربایجان / با غرض ورزی های رژیم ایران ؛ ذرت کاران سلماسی به سرنوشت سیب زمینی کاران اردبیلی گرفتار شدند!

با غرض ورزی های رژیم ایران ؛ ذرت کاران سلماسی به سرنوشت سیب زمینی کاران اردبیلی گرفتار شدند!

اؤیرنجى : ذرت کشاورزان سلماسی نیز به سرنوشت سیب زمینی کشاورزان اردبیل گرفتار شد و کشاورزان آزربایجان جنوبی به دلیل خرید محصولاتشان با قیمت پایین توسط رژیم ایران متضرر گردیده اند!

کشاورزان سلماس در فصل برداشت محصول ذرت امیداوار به اینکه با قیمت مناسب، محصول خود را خواهند فروخت چندین ماه زحمت کشیده و حال منتظر فروش محصول و کسب درآمد از آن، جهت گذران زندگی هستند. اما ذرت نیز به مانند دیگر محصولات کشاورزی آزربایجان با مشکل قیمت‌گذاری مواجه شده است و ذرتی که چندی پیش در بازار بیش از ۲۰۰۰ تومان بود امروز به ۴۰۰ تومان تنزل پیدا کرده است.

قیمت خرید ذرت، طی نوسان چندین باره روند معکوس به خود گرفته و علی‌رغم افزایش قیمت اکثر کالاهای اساسی و همچنین فراورده‌های لبنی و دامی، کاهش قیمت خرید ذرت توسط پگاه سلماس باعث می‌شود تا کشاورزان با سختی‌هایی مواجه شوند.

فرایند نگهداری از محصول ذرت سخت است، به همین دلیل کشاورزان مجبور هستند در اسرع وقت پس از برداشت محصول خود نسبت به فروش آن اقدام کنند و زمانی که با قیمت‌های پائین و نوسانی روبرو می‌شوند چوب حراج به حاصل تلاش چند ماهه خود می‌زنند و علاوه بر فروش محصول به قیمت بسیار ناچیز، باید ۴ ماه نیز در انتظار دریافت وجه محصول خود بماند !

 

بیشتر بخوانید

بیانیه جمهوری آزربایجان درباره سیاست نسل کشی ارمنستان در ترتر

اؤیرنجى : بنا بر گفته های حکمت حاجی‌اف،مشاور رئیس جمهور آزربایجان “ارمنستان سیاست نسل‌کشی را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *