خانه / آذربایجان / رئیس‌جمهور آزربایجان از آزادسازی ۱۷ روستای دیگر از اشغال ارمنستان خبر داد.

رئیس‌جمهور آزربایجان از آزادسازی ۱۷ روستای دیگر از اشغال ارمنستان خبر داد.

اؤیرنجى : رئیس‌جمهور آزربایجان از آزادسازی ۱۷ روستای دیگر از اشغال ارمنستان خبر داد و ضمن اشاره به نقض سومین توافق آتش بس انساندوستانه از جانب رژیم اشغالگر ارمنستان افزود که “طرف‌هایی که خواهان آتش‌بس هستند در عین حال به ارمنستان سلاح می‌فرستند”.

الهام علی‌اف در خصوص اسامی روستاهای آزاد شده گفت:در استان زنگیلان، روستاهای بیرینجی علی‌بی‌لی ،ایکینجی علی‌بی‌لی ،رابند ،یئنی کند در استان جبرائیل روستاهای، قوشودلو ،سوفولو، داغ ماشانلی ،کوردلر، هووزلو ،چلبی‌لر در استان قوبادلی روستاهای ،پادار  افندی‌لر ،یوسوف‌بی‌لی ،چای توماس ،خانلیق ،ساری یاتاق ،موللا بورهان، همچنین شهر قوبادلی از اشغال ارمنستان آزاد شده‌اند.

الهام علی‌اف ادامه داد: طرف‌هایی که خواهان آتش‌بس هستند در عین حال به ارمنستان سلاح می‌فرستند. لیست اینها (سلاح‌ها) را در اختیار دارم. طرفی که خواستار آتش‌بس است، پس چرا (به ارمنستان) سلاح ارسال می‌کند؟

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح آزربایجانی افزود : ما برای تبادل اسرا و تحویل جنازه‌ها به آتش‌بس راضی شدیم، اما ارمنستان چند دقیقه پس از برقراری آتش‌بس آن را نقض کرد.

علی‌اف در ادامه خاطر نشان کرد : به شما طرفداران ارمنستان می گویم، اگر می‌خواهید نجات دهید به دولت ارمنستان بگویید تا از سرزمین ما خارج شود؛ با یک جمله شما ترک خواهدکرد.

تاکنون ۲۵۲ فروند تانک ارتش ارمنستان منهدم شد و ۵۳ فروند تانک نیز به دست نیروهای ارتش ما افتاد. شش سامانه اس ۳۰۰ نیز منهدم شد. سوال می‌کنم، پول این همه تجهیزات از کجا می‌آید؟

رئیس جمهور آزربایجان درباره حضور جنگنده های اف-۱۶ ترکیه در این کشور نیز خاطر نشان نمود که ؛ حضور این جنگنده ها هم اکنون جهت حمایت معنوی از ارتش مقتدر آزربایجان می باشد و در صورتی که کشور ثالثی در حمایت از اشغالگری های ارمنستان بخواهد اشتباهی انجام دهد این جنگنده ها را در مقابلش خواهد دید.

بیشتر بخوانید

عملیات عمرانی و جاده سازی در مناطق آزاد شده قاراباغ توسط آزربایجان سرعت گرفته است.

اؤیرنجى : در ادامه فعالیت‌های راه سازی در مناطق آزاد شده آزربایجان٬ مسیر مواصلاتی به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *