خانه / آذربایجان / «رئیس انجمن آزربایجان » در ازمیر به‌حکم صادره از سوی رژیم ایران برای «عباس لسانی» اعتراض نمود+ ویدئو

«رئیس انجمن آزربایجان » در ازمیر به‌حکم صادره از سوی رژیم ایران برای «عباس لسانی» اعتراض نمود+ ویدئو

اؤیرنجى : رئیس انجمن فرهنگسرای آزربایجان در ازمیر با به اشتراک گذاشتن یک ویدئو تصویری، نسبت به صدور حکم دیوان عالی این کشور برای فعال ملی مدنی آزربایجان‌ جنوبی؛ «عباس لسانی» واکنش نشان داد.

آقای «جمال محمدخان اوغلو» که در استان ازمیر ترکیه؛ ریاست انجمن فرهنگسرای آزربایجان را برعهده دارد در یک پیام ویدئویی، تائید شدن حکم «۱۵ سال حبس آقای عباس لسانی» در عالی‌ترین مرجع قضایی در ایران را محکوم کرد.

وی درحالی‌که شال «تراختور آزربایجان » را کنار تابلویی آویخته است به زبان تورکی می‌گوید: «حکم صادره ۱۵ سال حبس برای آقای عباس لسانی که از سوی دیوان عالی رژیم فارس ایران نیز تائید شده؛ بزرگ‌ترین ظلم به مردم ترک آذربایجان است که درراه ملی، دموکراسی و حقوق بشر فعالیت می‌کنند. این حکم را محکوم می‌کنم و اعتراض دارم.»

دیوان عالی ایران؛ عالی‌ترین مرجع قضایی در ایران اخیراً «حکم ناعادلانه ۱۵ سال حبس تعزیری عباس لسانی» را تائید کرد. این خبر را «آقای محمدرضا فقیهی»؛ وکیل آقای عباس لسانی روز شنبه ۱۴ تیر ۹۹ پس از مراجعه به دیوان عالی ایران دریافت کرد. پیش‌تر در دادگاه تجدیدنظر استان اردبیل حکم عباس لسانی از ٨ سال به ۱۵ سال تشدید یافته بود.

عباس لسانی، در تاریخ ۲۵ دی‌ماه ۹۷ در پی حضور در شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز که پس از اعتراض وی به نحوه دادرسی و درخواست واخواهی مجدد وی در ارتباط با یک پرونده دیگر تشکیل‌شده بود قبل خروج از دادگاه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اردبیل منتقل شد.

بیشتر بخوانید

الکسی ناوالنی منتقد پوتین هنگام ورود به مسکو بازداشت گردید!

اؤیرنجى : پلیس روسیه، روز یکشنبه ۲۸ دی‌ماه ۹۹ الکسی ناوالنی، منتقد برجسته کرملین را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *