سه شنبه - ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
خبر فوری
خانه / اخبار / رئیس مؤسسه ملی تحقیقات سلامت ایران: به زودی رقم مبتلایان به اومیکرون به بالای ۳۰ هزار ابتلا در روز می‌رسد

رئیس مؤسسه ملی تحقیقات سلامت ایران: به زودی رقم مبتلایان به اومیکرون به بالای ۳۰ هزار ابتلا در روز می‌رسد

اؤیرنجی: به گزارش همشهری، علی اکبری ساری، رئیس مؤسسه ملی تحقیقات سلامت گفت: «روزانه حدود دو هزار نفر به تعداد مبتلایان شناسایی‌شده اومیکرون افزوده شده‌ و به نظر می‌رسد طی دو هفته آتی رقم مبتلایان به بالای ۳۰ هزار عدد ابتلا در روز برسد.»

ساری در ادامه افزود: «معنی این موضوع این است که ما به زودی در آستانه پیک ششم کرونا قرار خواهیم گرفت که با سویه اومیکرون اتفاق خواهد افتاد. همچنین آمار بستری‌ها هم به همین نسبت افزایش خواهد داشت.»

رئیس مؤسسه ملی تحقیقات سلامت گفت: «هم‌اکنون نیز آمار بستری‌ها در بیمارستان‌ها و در بخش‌ مراقبت‌های ویژه در حال افزایش است. این موضوع علامت خطر مهمی است که ظرف چند هفته آینده اومیکرون شیوع بالایی پیدا کند.»

عضو کمیته علمی مقابله با کرونا پیش‌بینی کرد که چند هفته بعد از آغاز موج ششم کرونا در ایران ممکن است آمار تعداد جانباختگان نیز افزایش یابد و مجدداً سه‌رقمی شود. علی اکبری ساری گفت: «تا زمانی که همه‌گیری در همه کشورها کنترل نشود کرونا از بین نخواهد رفت و نباید امیدی به پایان کرونا داشته باشیم.»

بیشتر بخوانید

دبیر کارگروه مهاجرت‌های اجباری: ۴۹درصد مردم ایران در معرض خطر ناامنی غذایی قرار دارند

اؤیرنجی: رقیه صمدی، دبیر کارگروه مهاجرت‌های اجباری و پناهجویی رصدخانه مهاجرت ایران دوشنبه ۲۶ اردیبهشت در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *