خانه / اخبار / رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس: درباره طرح صیانت اگر ۱۰۰ میلیارد پیج اعتراضی هم ساخته شود، ما کار خودمان را می‌کنیم

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس: درباره طرح صیانت اگر ۱۰۰ میلیارد پیج اعتراضی هم ساخته شود، ما کار خودمان را می‌کنیم

اؤیرنجى: مرتضى آقاتهرانی، رییس کمیسیون فرهنگی مجلس سه‌شنبه ۲۰ مهر گفت این کمیسیون درباره طرح موسوم به «صیانت از کاربران فضای مجازی» بدون اعتنا به اعتراض کاربران، «کار خود را خواهد کرد».

آقا تهرانی همزمان با تأکید بر این‌که ایران باید درباره مسائل علمی بر «وحی» تکیه کند «که خطاپذیر نیست»، گفت: «من معتقدم باید مجاهدانه کار کنیم برای مثال در خصوص همین بحث هشتاد و پنجی شدن طرح صیانت از کاربران فضای مجازی در یک روز ۲۰ هزار فحش به من داده شد، در یک روز ۱۲۰ هزار پیج علیه ما راه انداختند، اگر ۱۰۰ میلیارد پیج هم ساخته می‌شد ما کار خودمان را خواهیم کرد».

بر اساس اصل ۸۵ قانون اساسی در موارد اضطراری مجلس می‌تواند بررسی و تصویب برخی طرح‌ها را به کمیسیون تخصصی تفویض کند.

طرح صیانت از فضای مجازی با توسل به همین اصل از دستور کار صحن علنی مجلس و به تبع آن از نظارت افکار عمومی، کاربران و کارشناسان خارج شده است. این طرح با کاهش بستر اینترنت و کند کردن آن رسماً دسترسی به اینستاگرام و سایر پیام‌رسان‌های مجازی را ناممکن خواهد کرد.

مهرداد وییس‌کرمی دبیر کمیسیون مشترک طرح مذکور روز گذشته (دوشنبه) در مصاحبه با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت اعضای هیأت رییسه دائمی کمیسیون مشترک طرح صیانت در اولین جلسه کمیسیون با حضور علی نیکزاد، نایب رییس مجلس انتخاب شده‌اند و پس از تشکیل جلسه قرار بر آن شده که کمیسیون مشترک روزهای یکشنبه و سه‌شنبه جلسات خود را برگزار کنند.

ویس‌کرمی مدعی شد با وجود موافقت هیئت رئیسه با پخش مستقیم مذاکرات کمیسیون مشترک از درگاه اینترنتی مجلس، کمیسیون به خاطر «تخصصی» و «خسته‌کننده» بودن روند مذاکرات، آن‌را پس از حذف «موارد زائد» در اختیار افکار عمومی قرار خواهد داد.

P.ş

بیشتر بخوانید

دهن کجی رژیم تورک ستیز ایران به ملتمان ؛ گماشتن یک کرد بر صندلی استانداری آزربایجان غربی!

اؤیرنجی : رژیم ایران بار دیگر با دهن کجی به خواسته های ملت تورک آزربایجان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *