خانه / اخبار / رحیم غلامی ؛ شاعر،نویسنده و محقق آزربایجانی به بیدادگاه تجدید نظر احضار گردید

رحیم غلامی ؛ شاعر،نویسنده و محقق آزربایجانی به بیدادگاه تجدید نظر احضار گردید

اؤیرنجى: رحیم غلامی ،فعال ملی ،نویسنده ،شاعر و محقق آزربایجانی طی ابلاغیه ای که دریافت نموده به شعبه ۱ بیدادگاه شوونیسم فارس در اردبیل احضار شده است.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از منابع آگاه در حرکت ملی آزربایجان جنوبی و نزدیکان این نویسنده آزربایجانی؛ طی ابلاغیه ای که از طریق سامانه الکترونیکی قوه قضاییه ارسال شده مقرر گردیده است که آقای رحیم غلامی ساعت ۱۰ روز پنجم مرداد ماه ۱۳۹۸ در شعبه ۱ بیدادگاه تجدید نظر شوونیسم فارس در اربیل جهت ارائه دفاعیات حاضر گردد.

اتهامات وارده بر رحیم غلامی عضویت در تشکیلات گاماج، تبلیغ علیه نظام از طریق فضای مجازی و توهین به روح الله خمینی بوده که از دو اتهام اولی تبرئه گردیده اما بیدادگاه بدوی برای اتهام توهین به  خمینی یک سال حبس تعزیری داده است.

لازم به ذکر است که رحیم غلامی شاعر٫ نویسنده٫ محقق و فعال ملی آزربایجانی بعد از دو ماه بازداشت با وثیقه ۵۰۰ میلیون ریالی از زندان مرکزی اردبیل موقتا آزاد گشته است و این اتهامات واهی بیشتر بر سرپوش گذاشتن لغت نامه گرد آوری شده رحیم غلامی است که توسط وزارت اطلاعات به یغما برده شده است.

از رحیم غلامی تاکنون چند آثار از جمله آتالار سؤزو،فولکلور ناغیللاری و فولکلوروموزدان بیر یارپاق توسط انتشارات یایلیق انتشار یافته و چندین جلد کتاب نیز در حال مجوز و چاپ می باشد که از جمله آنها میتوان به لغت نامه شعر و مونوگرافی اشاره نمود.

 

بیشتر بخوانید

دیدار‌ فعالین ملی آزربایجانی ساکن اردبیل با میثم جولانی پس از آزادی

اؤیرنجى: فعالین ملی آزربایجانی ساکن اردبیل اردبیل شامگاه دیروز سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹٨ به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *