خانه / اخبار / “رحیم غلامی” ؛ شاعر، نویسنده و فعال ملی آزربایجانی در بیدادگاه شوونیسم فارس به یکسال حبس محکوم گردید!

“رحیم غلامی” ؛ شاعر، نویسنده و فعال ملی آزربایجانی در بیدادگاه شوونیسم فارس به یکسال حبس محکوم گردید!

اؤیرنجى: “رحیم غلامی” شاعر ،نویسنده و فعال ملی آزربایجانی ساکن اردبیل با اتهامات واهی انتسابی در بیدادگاه شوونیسم فارس به یکسال حبس تعزیری محکوم گردید!

به گزارش اؤیرنجى به نقل از منابع آگاه در حرکت ملی آزربایجان جنوبی و نزدیکان آقای غلامی ؛ این نویسنده و محقق آزربایجانی طی ابلاغیه ای که در تاریخ ۲۶ خردادماه سال ۱۳۹۸ دریافت نموده از محکومیت خود به یکسال حبس تعزیری در بیدادگاه شوونیسم فارس مطلع گردیده است.

اتهامات انتسابی به آقای غلامی که در تاریخ ۱۳ خرداد ماه سال ۱۳۹۸ توسط قاضی خدادادی تشریح گردیده بود؛ فعالیت تبلیغی علیه نظام،عضویت در تشکیلات گاماج و توهین به امام! است.

این نویسنده و فعال ملی آزربایجانی ضمن واهی خواندن اتهامات وارده اعلام داشته که این اتهامات، شروع پروسه پرونده سازی وزارت اطلاعات جهت سرپوش گذاشتن به سرقت اثر ادبی ایشان می باشد و هدف غایی چنین اتهامات بی اساس را نشان دادن چهره‌ای رادیکال از حرکتی کاملا مدنی آزربایجان دانسته است .

خاطر نشان می سازیم که؛ آقای غلامی که پیشتر نیز سابقه بازداشت و زندانی شدن در رابطه با فعالیت های مدنی خویش دارد نویسنده کتاب های “فولکلوروموزدان بیر یارپاق” ، “آتالار سوزو” و “فولکلور ناغیل لاری” می باشد که توسط انتشارات “یایلیق” به چاپ رسیده است.

 

بیشتر بخوانید

ایران در قعر جدول آزادی بیان قرار دارد.

اؤیرنجى : بنا بر گزارش “سازمان ظرفیت‌سازی برای حقوق بشر”، سازمان ‘گزارشگران بدون مرز’ در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *