چهارشنبه - ۲ بهمن ۱۳۹۸
خبر فوری
خانه / اخبار / ردپای رهبران جبهه مشارکت درکارگردانی لیست ۳۵ نفرۀ نامه درخواست آزادی اوجالان!

ردپای رهبران جبهه مشارکت درکارگردانی لیست ۳۵ نفرۀ نامه درخواست آزادی اوجالان!

 

اؤیرنجى: جلائی پور،حاصل داسه ، خدیو وجلالی زاده بانیان اصلی تنظیم لیست ۳۵ نفره و تهیه کنندگان متن نامه مرموزی می باشند که طی آن خواستار آزادی اوجالان سرکرده گروه تروریستی پ ک ک شده بودند!

به گزارش اؤیرنجى به نقل از انجمن آزربایجان مدنیت اوجاغی؛ حمیدرضا جلائی پور،کاک حاصل داسه ،کاک صلاح الدین خدیو وکاک جلال جلالی زاده ازنزدیکترین همسویان محمد خاتمی (رئیس دولت لبخندژوگوند) وتشکلهای جبهه مشارکت،جبهه متحدکورد وجبهه جماعت دعوت  وبانیان اصلی تنظیم لیست ۳۵ نفره و تهیه کنندگان متن نامه مرموزی که نگارنده آن را نامه تدبیر سیاه نامیده میباشند.

پس از برملا شدن نامه اصلاح طلبان حامی آزادی اوجالان سرتروریست پ.ک.ک و پژاک ، جلائی پور درظاهر ازلیست ۳۵ نفره حذف شد اما هیچگونه واکنشی به حذف واضافه درلیست خائنانه درخواست آزادی اوجالان جنایتکار ازخودنشان نداد تا با یک تیر دونشان بزند ،هم  بزعم خود  پشت پرده همسوئی جبهه مشارکتیها با جبهه متحدکوردها برملا نشود وهم آئینه  دل وقلوه ستانی  اصلاحطلبان تَرَک برندارد.

گفتنی است صلاح الدین خدیو پس ازتماس یکی از اعضای انجمن آزربایجان مدنیت اوجاغی دراینباره لیست را ازکانال خودحذف کرده و متن نامه وامضاها همچنان درکانال(دیدگاه  کاک خالد توکلی) تا لحظه انتشاراین خبرمحفوظ است. این ۳۵ نفروهمسویان آنها را خانواده های شهدای ترور هرگز فراموش نخواهندکرد .

اگر بخواهید فشارنامتعارف وتبعیض آمیز مرکزنشینان  نسبت به فعالان مدنی تورک را مقایسه واحساس کنید کافیست مقاله های برخی ازاین امضا کنندگان را درروزنامه ها وتشکلهای زنجیره ای وسیستماتیک کوردی مرورکنید.

قابل ذکر است که؛ درمیان امضا کنندگان دبیرکل جبهه منحله کورد (از دوستان محمدخاتمی ) وهمگی ازاعضای تشکلهای مختلف اصلاحطلبانند که اغلبشان به خط مشی جبهه کورد وبها الدین ادب و تز منفورایرانشهری معتادند.

اسامی لیست اصلی ۳۵ نفره نامه تدبیرسیاه ارسالی به رئیس جمهورترکیه:

۱-عبدالله رمضان زاده -۲-خالد توکلی-۳-سید هاشم هدایتی-۴-جلال جلالی زاده – ۵-صلاح الدین خدیو- ۶-عبدالعزیز مولودی۷-بهرام ولدبیگی – ۸-سید اسعد شیخ الاسلامی – ۹-علی شمس برهان-۱۰-کاک حسن امینی – ۱۱-رحیم فرهمند- ۱۲-لطیف صفری – ۱۳-قطب الدین صادقی-۱۴-داریوش قنبری – ۱۵-سوسن سوسنی-۱۶-سیدمجتبی موسوی اجاق     – ۱۷–ملا احمد بهرامی – ۱۸-علی رضاخانی – ۱۹–غلام حسین کریمی دوستان – ۲۰-ابراهیم مردوخی-۲۱-محسن نیکخواه – ۲۲-فرهاد امین پور-۲۳-حاصل داسه – ۲۴-معروف صمدی-۲۵-سید مسعود حسینی – ۲۶-رمضان وحیدی-۲۷-کلیم الله توحدی – ۲۸-سیمین چایچی-۲۹-محمد کریم اسدبیگی – ۳۰-فرخ لقا معتمد وزیری-۳۱-همایون جنتی – ۳۲-عثمان عزیزی-۳۳-امیر سجادی۳۴-لقمان ستوده-

خاطر نشان می سازیم که جبهه مشارکت در سال ۱۳۷۷ با رهبریت سید محمد خاتمی پا به عرصه فعالیت سیاسی نهاد و دبیر کلی این جبهه بر عهده محسن میردامادی و قائم مقامی بر عهده عبدالله رمضان زاده ای بود که اکنون طی نامه ای خواستار آزادی سرکرده گروه تروریستی پ ک ک “اوجالان” شده است.

جبهه مشارکتی که در سال ۱۳۸۹ منحل گردید با اعضای شورای مرکزی به نام های ؛ حمیدرضا جلائی پور ،سعید حجاریان ، مصطفی تاجزاده ،شکوری راد ،عبداله رمضان زاده فعالیت می نمود.

متن تکمیلی متن نامه ای که اعضای وابسته به گروه های تروریستی کردی با همکاری سرکردگان جبهه مشارکت و اصلاح طلبان با خواست آزادی “عبدالله اوجالان” سرکرده گروه تروریستی پ ک ک از زندان امرالی نگاشته اند به شرح زیر می باشد:

به نام خداوند بخشنده و مهربان

محضر ریاست جمهوری محترم کشور ترکیه جناب آقای رجب طیب اردوغان

سلام علیکم؛

قبل از هر چیز ذکر این نکته ضروری است که نویسندگان این نامه هدفی جز خیرخواهی و تلاش برای بهبود اوضاع اجتماعی و سیاسی منطقه ندارند و صادقانه و با احساس مسئولیت نسبت به سرنوشت و آینده خاورمیانه، خواهان گسترش آشتی و همزیستی مسالمت‌آمیز میان اقوام و گروههای مختلف هستند.  امضاءکنندگان نامه از این جهت این نامه را خطاب به جنابعالی نوشتند که بر این باور هستند، با توجه به سابقه مبارزاتی‌تان که توأم با رنج زندان و محرومیت‌های اجتماعی بوده است، امکان گفت‌وگو و حل مسئله از طریق شما بیشتر و بهتر ممکن و میسر است.

جنابعالی استحضار دارید کوردها در تاریخ اسلام، با همکاری با ملت‌های دیگر، نقش برجسته‌ای در دفاع از کیان اسلامی و گسترش ارزش‌های آن ایفا کرده‌اند. سلطان صلاح‌الدین ایوبی یکی از نمونه‌های شاخصی است که جانانه و مخلصانه در راه گسترش اسلام مجاهدت داشته و موفقیت‌های بی‌نظیری را نیز به‌دست آورده است. علاوه بر این، در قرون گذشته و از دوران مادها تا کنون، سند و سابقه‌ای وجود ندارد که کوردها به سرزمین یا جان و مال همسایگان خود تعرض نموده باشند و همواره برای برقراری صلح و زندگی مبتنی بر احترام متقابل با همسایگان تلاش کرده‌اند.

بدیهی است تا قبل از فروپاشی امپراتوری عثمانی، هویت دینی مردم مانع از آن می‌شد هویت‌های دیگر فعال شوند و سخن از استقلال و جدایی سر دهند؛ اما پس از این حادثه و تشکیل کشورهای کوچک و بزرگ که بیشتر رنگ نژادی ومنطقه‌ای داشت، حتی با وجود پیمان‌های لوزان و سور، ملت کورد مورد بی‌مهری، جفا و جور حکام ستمکار و وابسته به استعمارگران غرب و شرق قرار گرفت ودراین کشاکش‌ها و جنگ‌های خانمان‌سوزی که درگرفت، وضعیت ناگوار وطاقت‎‌فرسای  کوردها بدتر از قبل و به عنوان یتیمان امت اسلام دچار محرومیت‌های مادی و معنوی فراوان شدند.

جنابعالی نیک می‌دانید کوردها در منطقه در شرایط و وضعیت مناسبی به‌سر نمی‌برند و از حقوق دینی و انسانی خود بی‌بهره هستند. این رفتارها و برخوردها با ملتی که از تمدن و فرهنگ درخشان برخوردار ومشاهیر و ناموران بزرگی را تقدیم جامعه بشری نموده است، برخلاف آموزه‌های دینی و موازین حقوق بشری است. همچنین، به طور قطع با مطالعه‌ آیات و احادیثی که بر برابری همه‌ ملت‌ها در خلقت و یکسانی آن‌ها در تمتع و بهره‌مندی از مواهب و نعمت‌های مختلف تأکید دارد بر منفور بودن و زشتی ستم و بی‌عدالتی که مشخصه اصلی نظام‌های استبدادی وطاغوتی است و تأکید واقعی و جدی اسلام وفطرت بر دفاع از حقوق ومبارزه با ظلم وتبعیض آگاهی دارید و بر این اساس قطعاً وجود نژادها، اقوام و زبان‌های مختلف را به عنوان آیه و نشانه الهی پذیرفته و مخالفت با آن‌ها را نمی‌پذیرید.

با وجود شفافیت آموزه‌های دینی، تلاش لائیک‌ها و نژاد پرست‌ها را در محو نشانه‌های اسلامی وفرهنگی  کوردها و ترک ها را نیز به خوبی به یاد دارید و می‌دانید که بیشتر از هفتاد سال کوشیدند این نشانه‌ها را از فرهنگ جامعه  بزدایند، اما در نهایت موفق نشدند. از این رو، پیروزی حزب و همفکران جنابعالی پس از سال‌ها مبارزه، موجب سرور و شادی همه‌ ملت‌های منطقه به‌ویژه کوردها شد. اگر چه در دولت شما در راستای احقاق حقوق کوردها تلاش‌هایی صورت گرفته و در برخی از موارد اقداماتی جدی نیز به عمل آمده که جای تقدیراست، اما تا وضعیت مطلوب هنوز فاصله بسیار است.

اکنون آنچه وجدان هر آزاده‌ای را می‌آزارد، توسل به ابزارهای خشن برای حل موضوع ومسأله کورد است. با وجود تأکید فراوان دین و آموزه های سیاسی معاصر برگفتگو و روش‌های دموکراتیک، خشونت بر علیه کوردها هنوز وجود دارد، هرچند باطل بودن و بی‌نتیجه بودن این راه‌کارها درطول تاریخ ثابت شده است بدین گونه که اگر سرکوب و خشونت در مورد شما و همفکران‌تان به نتیجه رسید در مورد کوردها نیز به نتیجه می‌رسد.

اینجانبان، با توجه به آنچه که آمد وحساسیت اوضاع  بحرانی خاورمیانه که هزینه‌های غیر قابل جبران بسیاری را بر مردم بی‌گناه تحمیل کرده است، پیشنهاد پایان مخاصمه در بین  دولت ترکیه و کوردها و توقف جنگ برادرکشی را که سال‌هاست موجب خسارت‌ها و تلفات بی‌شماری شده، داده  و در ضمن اعلام می‌دارد که این مصالحه و صلح وآشتی بدون برداشتن قدم‌های مثبت از سوی جنابعالی ممکن نیست. تردیدی نیست در این مسیر قدم آغازین، آزادی عبدالله اوجالان است که سال‌هاست در زندان، تبعید و محروم از آزادی وفعالیت سیاسی و اجتماعی به‌سر می‌برد.

بنابراین از حضرتعالی درخواست می‌شود در راستای  تقویت روابط برادری بین دو ملت ترک و کورد و مراعات حقوق بشر وآموزه‌های اسلامی، نسبت به آزادی عبدالله اوجالان و دیگر زندانیان سیاسی، تلاش‌های خود را بیشتر نموده و با این اقدام انسان‌دوستانه وعادلانه نام نیکی را در صفحه زمامداران صالح ثبت نمائید.

والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

 

بیشتر بخوانید

کاظم صفابخش ؛ دومین جشن تولد فعال ملی آزربایجانی در زندان اوین

  اؤیرنجى : کاظم صفابخش فعال ملی آزربایجانی امروز به مورخه ۱ بهمن ۱۳۹۸ به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *