خانه / آذربایجان / رسول رضوی، اکبر مهاجری و حسین محمدیان ؛ اعتصاب غدای فعالین ملی آزربایجانی در زندان تبریز!

رسول رضوی، اکبر مهاجری و حسین محمدیان ؛ اعتصاب غدای فعالین ملی آزربایجانی در زندان تبریز!

اؤیرنجى : رسول رضوی، اکبر مهاجری و حسین محمدیان در اعتراض به بازداشت غیرقانونی خود از دیروز پنجشنبه ۳۰مهر در زندان مرکزی تبریز دست به اعتصاب غذا زدند.

به گزارش اؤیرنجى به استناد از خبرهای رسیده از جانب فعالین حقوق بشری آزربایجان جنوبی؛ آقایان رسول رضوی ،اکبر مهاجری و حسین محمدیان سه تن از فعالین ملی آزربایجانی که به تاریخ ۲۶مهرماه ۱۳۹۹ و یک روز پیش از تجمع اعتراضی ملت تورک آزربایجان جنوبی به حمایت های لجستیکی و نظامی رژیم ایران از ارمنستان اشغالگر در تبریز با یورش نیروهای امنیتی در منازل خود بازداشت شده بودند از روز پنجشنبه ۳۰ مهر ماه در زندان مرکزی تبریز دست به اعتصاب غذا زده اند!

همزمان با شروع تظاهرات در ۲۷ مهرماه ۹۹ در شهرهای آزربایجان‌ جنوبی در خصوص فراخوان برای دعوت به تجمع اعتراضی علیه پشتیبانی لجستیکی و ارسال تجهیزات نظامی ایران به ارمنستان اشغالگر از طریق گذرگاه مرزی «نوردوز» خیل کثیری از فعالین ملی توسط ماموران امنیتی ایران در اقصی نقاط دستگیر و به مکان نامعلومی انتقال داده شدند.

خاطر نشان سازیم هنوز از سرنوشت بیشتر دستگیر شدگان در تبریز و دیگر شهرهای آزربایجان جنوبی خبری در دست نیست و تمامی دستگیر شدگان هم در زمان دستگیری و هم در بازداشتگاه اطلاعات به شدت مورد ضرب و شتم عوامل اطلاعات قرار گرفته اند.

 

بیشتر بخوانید

دیوارنویسی و نصب تراکت در سطح شهر صوفیان؛ “سیاسی محبوس‌لار آزاد اولسون”

اؤیرنجى : فعالین ملی مدنی آزربایجانی در شهر صوفیان طی روزهای گذشته و همزمان با …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *