پنج شنبه - ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
خانه / اخبار / رضا زارعی ؛ جلسه بیدادگاه تجدید نظر فعال ملی آزربایجانی در تبریز برگزار گردید!

رضا زارعی ؛ جلسه بیدادگاه تجدید نظر فعال ملی آزربایجانی در تبریز برگزار گردید!

گروه حقوق بشر اؤیرنجى : جلسه بیدادگاه تجدید نظر “رضا زارعی” فعال ملی آزربایجانی که در مرحله بدوی به تحمل شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بود دیروز ۱۵ مهر ۹۸ برگزار گردید.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از منابع آگاه در حرکت ملی آزربایجان جنوبی؛ بر اساس احضاریه ابلاغ شده توسط سامانه الکترونیکی قوه قضائیه ثنا به رضا زارعی از وی خواسته شده بود که در مورخه ۱۵ مهر ،ساعات ۱۰ صبح در خصوص تجدید نظرخواهی نسبت به دادنامه صادره از شعبه اول بیدادگاه انقلاب شوونیسم فارس مستقر در تبریز به اتهامات تخریب تابلوهای اشخاص حقیقی، فعالیت علیه نظام، تشکیل گروه و دسته به منظور برهم زدن امنیت کشور، اجتماع و تبانی بر ضد امنیت داخلی کشور جهت رسیدگی حاضر گردد.

در جلسه رسیدگی بیدادگاه تجدید نظر، رضا زارعی تمامی اتهامات وارده را رد و با ارائه دفاعیاتی به حکم صادره در شعبه یک دبیادگاه انقلاب تبریز اعتراض کرده و خواستار تجدید نظر در حکم‌ صادره شده است.

رضا زارعی، درتاریخ ۲۵ مهر ۱۳۹۷ در تبریز توسط ماموران سازمان اطلاعات سپاه پاسداران ایران دستگیر و پس از ۱۷ روز بازداشت در اداره اطلاعات و ۳ روز حبس در زندان مرکزی تبریز با وثیقه ۵۰ میلیون تومانی به صورت موقت آزاد شده بود⁦.

O.T

بیشتر بخوانید

حکم یک قاضی دادگاه فدرال در واشنگتن علیه ایران و سوریه

اؤیرنجى :رندالف ماوس، قاضی دادگاه فدرال در واشنگتن، پایتخت آمریکا، دولت‌های ایران و سوریه را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *