خانه / آذربایجان / رهبران آینده!؟ / دکتر جعفر افشارنیا-وکیل دادگستری

رهبران آینده!؟ / دکتر جعفر افشارنیا-وکیل دادگستری

 

اخیرا نظر سنجی و پستهای متعددی در تشکیل شورای هماهنگی برای رهبری اعتراضات منتشر میشود و اسم رضا پهلوی ، مسیح علی نژاد ،علی کریمی و حامد اسماعیلیون نیز بعنوان اعضای این شورا قید شده است . وقتی حرف از انقلاب دیجیتالی الهام گرفته از بهار عربی و پیشرو شدن نسل Z و انقلاب اتنیکهای تحت ستم و انقلاب زنانه میرود حداقل انتظار احترام گذاشتن به خواسته تکثر گرای این طیف ها و خودداری از رهبر تراشی تصنعی است .

چه ترکیب جالبی است هیچ یک از این افراد متعلق به اقلیتهای ترک و کرد و عرب و بلوچ و ترکمن نیستند همانهایی که الان در میدان هستند و جوابی به نام سرب داغ دریافت می کنند دیگر اینکه این چهار نفر در عمر شریفشان نه مبارزه میدانی کرده اند و نه میدانند که بازداشت و انفرادی و محکومیت و حبس چیست هریک در گوشه ای خزیده و زندگی راحتی داشتند که گذر روزگار تبدیل به مثلا رهبر برای مردمانی کرد که هیچ تعلقی به آن نسل و گروه ندارند منکر تلاش ارزنده برخی از این افراد نیستیم ولی سناریو کسب مشروعیت برای رضا پهلوی در سایه مخفی شدن پشت نام امثال علی کریمی و حامد اسماعیلیون و مسیح علی نژاد تو ذوق می زند .

چند روزی برای تجدید دیدار با خانواده در آذربایجان بودم و سوال غالب این بود ،اینها بروند کی جاش میاد ؟ پشت این سوال صدها دلهره و استرس و آینده نامعلوم نهفته هست و انقلاب شوخی نیست و مردم حق دارند این سوال حیاتی را بپرسند و بدانند که چه سرنوشتی در انتظار خود و فرزندانشان است .

ایجاد این ابهامات و سوالات بیجواب آب به آسیاب حکومت میریزد زنان و اقلیتهای ملی و قومی خونهای ریخته شده را هدر می بینند زیرا گروه قالب شده برای رهبری آینده نه توان اجرایی و لیاقت علمی و تخصصی برای اداره کشور دارند و نه مردم قانع میشوند که این گروه را جانشینی برای حکومت در آینده ببینند.فعلا نه به دار است و نه بار ولی ترک و کرد و بلوچ و عرب به حاشیه میرود و جریان مرکزگرا دنبال تقسیم غنایم است جریانی که حداقل توانی برای به صحنه کشاندن شهرهای فارس نشین از جمله سمنان و یزد و کرمان و اصفهان و … ندارند و می بینیم که مجموع کل این شهرها به اندازه سنندج یا تبریز با زاهدان حرکت اعتراضی موثر نداشته اند حال قصد مصادره خون بلوچ و کرد و ترک را دارند .

با وجود رسانه های قوی و تبلیغات شبانه روزی نه حرفی از ساختار حکومتی آینده و قانون اساسی میزند و نه قصدی بر ابهام زدایی دارند و منفعتشان در فضای گرگ و میش حاکم است .

در ترکی یک ضرب المثل هست که قورد دومانلیق سئوه ر یعنی گرگ فضای مه آلود را برای شکار می پسندد.

بیشتر بخوانید

دو ماه بی خبری از سرنوشت خانواده آزربایجانی بازداشت شده در اعتراضات تبریز!

اؤیرنجی : علیرغم گذشت ۵۵ روز از بازداشت شدن امید هاشم پور، امیر هاشم پور …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *