پنج شنبه - ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
خانه / اخبار / روزنامه جهان صنعت از وارد شدن ایران به فاز جدید بحران اقتصادی خبر داد!

روزنامه جهان صنعت از وارد شدن ایران به فاز جدید بحران اقتصادی خبر داد!

اؤیرنجى : روزنامه جهان صنعت در تهران نوشته است که، بازار در رکود عجیبی به سر می‌برد و مردم بیش از پیش نگران وقوع گرانی‌های جدید در بازار مایحتاج اساسی هستند. وقوع چنین بحران‌هایی در بازار در حالی اتفاق می‌افتد که همانند بسیاری از اتفاقات قابل پیش‌بینی دیگر، کارشناسان از ماه‌ها قبل در مورد آنها هشدار داده بودند.

به گزارش اؤیرنجى ؛ این روزنامه با اعلام اینکه دولت قصد دارد در شرایط فعلی عوامل بدبیاری‌های اخیر اقتصادی را به گردن تحریم‌ها بیندازد نوشت که، آن‌طور که کارشناسان می‌گویند، نرخ کالاهای اساسی مردم نسبت به سال گذشته حدود سه تا چهار برابر افزایش داشته است‌. نکته قابل تامل این است که دولت در شرایط فعلی روالی را در پیش گرفته که نه تنها امیدی به کاهش قیمت‌ها نیست، بلکه روند افزایش قیمت‌ها تا چند ماه دیگر تشدید خواهد شد.

جهان صنعت به نقل از برخی کارشناسان این ورشکستگی اقتصادی را چنین منعکس کرده است: واقعیت این است که اقتصاد کشور از اواسط خرداد ماه وارد فاز جدیدی خواهد شد و جهش نرخ دلار چالشی است که به زودی دولت را با مشکل مواجه خواهد کرد. به محض اینکه نیاز به واردات مواد اولیه احساس شود، شاهد جهش ناگهانی نرخ دلار خواهیم بود که این موضوع به طور حتم [افزایش] قیمت تمام شده کالاها را در پی خواهد داشت‌. در حالی که مردم کشش افزایش قیمت بیشتر را ندارند.

بحران های کمرشکن داخلی و خارجی چنان رژیم فاشیستی حاکم بر جغرافیای ایران نام را در فشار همه‌ جانبه گذاشته که به نظر می رسد دیگر از امیددرمانی و دروغ‌ درمانی روحانی هم کاری ساخته نیست.

صباغیان عضو مجلس ولایت طی سخنانی از فضای انفجاری جامعه خبر داده و گفته است: والله مردم مشکلات اقتصادی داره له شون می‌کنه ما جلسه غیرعلنی می‌خواهیم بگذاریم آقای پزشکیان که حرفها رو شفاف بزنیم بعضی موارد رو نمیشه بزنیم به‌خاطر بعضی از بازتابهاش ولی گذاشته نمیشه جلسه غیرعلنی واقعاً مردم مشکل دارند هر جا ما می‌رویم دارند بد میگن فحش می‌دهند.

آخوندی بنام نوروزی عضو دیگر مجلس ولایت هم گفته: من احساس می‌کنم یعنی مردم را نگهداشتند مثل اون غائله‌های سال ۷۴ رخ نده که مردم بیایند خیابان‌ها را ببندند آتش بزنند.

 

بیشتر بخوانید

پخش گسترده پوستر در حمایت از محبوسین سیاسی آزربایجانی توسط فعالین ملی در شهرهای مختلف آزربایجان جنوبی 

اؤیرنجى : فعالین ملی آزربایجانی در بسیاری از شهرهای آزربایجان جنوبی از جمله تبریز ، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *