پنج شنبه - ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
خانه / اخبار / رژیم ایران با بازداشت فعالین ملی آزربایجانی معترض به تجمع ارامنه ؛ تورک ستیزی اش را به رخ کشید!

رژیم ایران با بازداشت فعالین ملی آزربایجانی معترض به تجمع ارامنه ؛ تورک ستیزی اش را به رخ کشید!

اؤیرنجى : نیروهای امنیتی رژیم راسیستی حاکم بر جغرافیای ایران نام دیروز با ادامه سیاست های تورک ستیزانه و دهن کجی مکرر به ملت تورک آزربایجان به بازداشت فعالین مدنی تورک معترض به تجمع ضد تورکی ارامنه در تهران پرداختند!

به گزارش اؤیرنجى به نقل از فعالین ملی آزربایجانی ساکن تهران ؛ نیروهای امنیتی حکومت راسیستی ایران دیروز بسیاری از جوانان آزربایجانی و شهروندان تورک را که در اعتراض به تجمع تورک ستیزانه ارامنه تحت حمایت جمهوری اسلامی در خیابان کریم خان زند حاضر شده بودند را بازداشت نمودند.

حکومت راسیستی و ضد تورک حاکم بر جغرافیای ایران نام به مانند سالهای پیش مجوز تجمع و فحاشی برای اقلیت چند هزار نفری ارمنی ساکن در این جغرافیا را بر علیه دولت ترکیه به جهت مظلوم نمایی و کشتار دروغینی که ارامنه به مانند نقابی بر چهره خون آلود خود جهت فریب افکار عمومی به صورت زنده اند داده بود که این اقدام تورک ستیزانه رژیم ایران و اقلیت ارمنی اینبار نیز با حضور جوانان آزربایجانی و تورک در خیابان کریم خان زند با بازداشت این فعالین مدنی تورک و اجازه فحاشی برای اقلیت ارامنه به پایان رسید.

اسامی فعالین مدنی معترض به تجمع نفرت پراکنی ارامنه علیه تورکان در تهران که توسط نیروهای امنیتی رژیم ایران بازداشت شده اند به ترتیب زیر می باشد:

“علی نوین”
“رضا نذیری”
“افشین نذیری”
“آیدین حاجی زاده”
“روح الله حیدری”
“کریم اله نوربخش”
“ناصر مهدوی”
“بایرام محمودی”
“اصغر جعفری”
“رضا آقایی”
“علی آقایی”
“علی ابراهیمی
“سهراب جلیل زاده”

 

بیشتر بخوانید

پخش گسترده پوستر در حمایت از محبوسین سیاسی آزربایجانی توسط فعالین ملی در شهرهای مختلف آزربایجان جنوبی 

اؤیرنجى : فعالین ملی آزربایجانی در بسیاری از شهرهای آزربایجان جنوبی از جمله تبریز ، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *