خانه / اخبار / رژیم ایران تعدادی از ۱۷ نفر بازداشت شده به اتهام جاسوسی را اعدام می کند!

رژیم ایران تعدادی از ۱۷ نفر بازداشت شده به اتهام جاسوسی را اعدام می کند!

اؤیرنجى: مدیر کل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات رژیم ایران در در نشستی خبری که امروز دوشنبه ٣١ تیر ماه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد گفت که هفده ایرانی از بین متخصصان و کارشناسان کشور به جرم جاسوسی برای سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) شناسایی و دستگیر شده اند. همین منبع افزوده است که احکام برخی از این افراد به عنوان مفسد فی الارض از سوی دستگاه قضایی ایران صادر شده و محکومان به این عنوان اعدام می‌شوند و برخی دیگر به حبس های طویل المدت محکوم شده اند.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از خبرگزاری رادیو فرانسه ؛ وزارت اطلاعات رژیم ایران مدعی شده که هیچیک از مقامات این رژیم در بین جاسوسان دستگیر شده نبوده است. با این حال، به گفتۀ مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات رژیم ایران، جاسوسان دستگیر شده “شاغلین مراکز حساس و حیاتی و همچنین بخش خصوصی مرتبط با این مراکز هستند که به عنوان پیمانکار یا مشاور در حال فعالیت بوده اند.”

همین منبع افزوده است که وظیفۀ این افراد “جمع آوری اطلاعات طبقه بندی شده از مراکز مهم و همچنین انجام عملیات های فنی-اطلاعاتی” بوده است. با این حال، معاون ضدجاسوسی وزارت اطلاعات رژیم ایران ادعا کرده که “به دلیل اقدام عاجل” مأموران وزارت اطلاعات این رژیم  “این شبکه جاسوسی موفق به انجام خرابکاری یا اختلال در فعالیت های کشور نشده است.”

معاون ضدجاسوسی وزارت اطلاعات رژیم ایران سپس گفته است که “هفده جاسوس دستگیر شده در مراکزی شامل حوزه های اقتصادی، هسته ای، زیرساختی، نظامی و سایبری کشور فعالیت می کردند” و “هر یک از آنان با یک افسر اطلاعاتی سیا در ارتباط بوده است.”

همین منبع افزوده است که برخی دستگیرشدگان در ازای دریافت ویزا یا تمدید اقامت شان در آمریکا به جاسوسی برای سازمان اطلاعات آمریکا روی آورده بودند و برخی دیگر در ازای دریافت پول به این کار مبادرت می‌کردند. مقام اطلاعاتی رژیم ایران سپس افزوده است که سازمان اطلاعاتی آمریکا “با تأسیس شرکت های جعلی و به بهانۀ استخدام متخصصین ایرانی در این شرکت ها یا تأمین تجهیزات از خارج از کشور” به جلب افراد برای انجام جاسوسی اقدام کرده اند.

وی مراجعات مستقیم مأموران سیا تحت عنوان دیپلمات به شهروندان ایرانی “در حاشیه کنفرانس های علمی در کشورهای اروپایی، آفریقایی و آسیایی را از دیگر روش های برقراری ارتباط” سازمان سیا با اتباع ایرانی برشمرده است.

در این حال، ایسنا، به نقل از وزارت دفاع رژیم ایران نوشت که “جلال حاجی زوار” از تأمین کنندگان تجهیزات سازمان هوا-فضای وزارت جمهوری اسلامی ایران به اتهام جاسوسی برای سازمان سیا و دولت آمریکا اعدام شده است. “ایسنا” تصریح کرده است که “جلال حاجی زوار” توسط یک دادگاه نظامی محاکمه و محکوم شده و حکم اعدام وی در زندان رجایی شهر به اجرا گذاشته شده است.

ایسنا نوشته است که “جلال حاجی زوار” توسط سرویس های اطلاعاتی وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران شناسایی و دستگیر شده و پس از دستگیری ابزار جاسوسی در منزل وی کشف شده است.

بیشتر بخوانید

دیدار‌ فعالین ملی آزربایجانی ساکن اردبیل با میثم جولانی پس از آزادی

اؤیرنجى: فعالین ملی آزربایجانی ساکن اردبیل اردبیل شامگاه دیروز سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹٨ به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *