پنج شنبه - ۱۲ تیر ۱۳۹۹
خانه / آذربایجان / رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز : در آزربایجان شرقی از هر ۱۰۰ نفر ۱۸ نفر به کرونا مبتلا هستند!

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز : در آزربایجان شرقی از هر ۱۰۰ نفر ۱۸ نفر به کرونا مبتلا هستند!

اؤیرنجى : محمدحسین صومی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت که شمار بیماران با آزمایش مثبت و قطعی مبتلا به کرونا در استان آزربایجان شرقی به مرز ۹ هزار نفر رسیده است و در این استان تقریبا از هر ۱۰۰ نفر ۱۸ نفر آلوده به کرونا هستند.

صومی روزجمعه نهم خرداد ماه با بیان این که هم اکنون ۷۷ نفر در استان آزربایجان شرقی زیر دستگاه تنفس مصنوعی هسند گفت که در بیست و چهار ساعت گذشته ۸۰ بیمار جدید در این استان بستری شده‌اند و تعداد فوتی‌های شبانه روز گذشته سه نفر بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت که در استان آزربایجان شرقی دست‌کم ۵۶۷ نفر با تشخیص قطعی ابتلا به کرونا در این استان جان باخته‌اند.

صومی با تاکید براینکه کرونا همچنان در استان آزربایجان شرقی وجود دارد و تمام نشده است، گفت که همچنان معتقدم بهترین راه پیشگیری از کرونا استفاده از ماسک و بستن راه‌های هوایی در جا‌های پر خطر و شلوغ و پرتردد است و از طرفی تاکید داریم تا دورهمی‌ها به حداقل برسد و افراد مشکوک یا علامت‌دار باید رعایت کرده و هر فردی که احساس می‌کند کمترین علامت کرونا را دارد، در دورهمی‌ها حاضر نشود.

او همچنین از کمبود خون در این استان خبر داد و گفت که نیازمند اهدای خون در تمامی گروه‌های خونی و به ویژه از طرف بهبود یافتگان کرونا هستیم چرا که اهدای خون در استان به اندازه یک سوم نیاز ما است.

بیشتر بخوانید

آمریکا تمام موجودی داروی کلیدی درمان کرونا را خریداری نمود!

اؤیرنجى : دولت دونالد ترامپ تقریبا تمام موجودی و تولیدات داروی «رمدسیویر» را از یک …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *