چهارشنبه - ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
خانه / آذربایجان / زینب همرنگ ؛ بازداشت فعال فرهنگی آزربایجانی در تهران!

زینب همرنگ ؛ بازداشت فعال فرهنگی آزربایجانی در تهران!

اؤیرنجى : فعالان حقوق بشر در آذربایجان جنوبی گزارش کرده اند که، «زینب همرنگ»، فعال فرهنگی آزربایجانی روز ۲۴ دی توسط ماموران امنیتی در تهران بازداشت شده است.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از فعالان حقوق بشر در آزربایجان جنوبی ؛ شماری از نیروهای امنیتی رژیم ایران روز سه شنبه ۲۴ دی با مراجعه به منزل «زینب همرنگ» در تهران پس از تفتیش و ضبط برخی وسایل شخصی، این فعال فرهنگی و همچنین دختر ایشان را بازداشت کرده اند.

بر اساس این گزارش دختر ایشان در همان شب آزاد گردیده اما خانم همرنگ همچنان در بازداشت می باشد.

منابع مطلع در تماس با فعالان حقوق بشر آزربایجان جنوبی گفته اند از دلایل بازداشت و مکان نگهداری ایشان اطلاعی در دست نیست. و این مسئله موجب نگرانی خانواده و بستگان ایشان گردیده است.

گفتنی است که خانم «زینب همرنگ سید بگلو»، بازنشسته اداره آموزش و پرورش، اصالتا از منطقه مغان آزربایجان و ساکن تهران می باشند.

خاطرنشان می سازیم که ؛ طی ماههای گذشته در حوادث آبان ماه سال جاری و نیز ناآرامی های چند روز اخیر در اعتراض به هدف گرفتن هواپیمای مسافری اوکراینی از سوی سامانه پدافند هوایی سپاه تروریستی پاسداران رژیم ایران، انسانهای زیادی از سوی ماموران امنیتی رژیم ایران بازداشت و دستگیر شده اند که اسامی برخی از آنها به سبب رسانه ای نشدن به عنوان بازداشت شدگان گمنام از آنها یاد می شود.

تجربه‌ی فعالان حقوق بشر حاکی از آن است که گمنامی زندانیان سیاسی دست بازجویان و زندانبانان را برای اعمال فشار بیشتر بر آنان باز می‌گذارد.

بیشتر بخوانید

دولت جمهوری آزربایجان ماهیانه ۱۹۰ منات به شهروندانش کمک نقدی می کند.

اؤیرنجى : با تصویب هیئت وزیران دولت جمهوری آزربایجان، به شهروندان نیازمند این کشور ماهانه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *