چهارشنبه - ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
خانه / اخبار / سالار طاهر افشار ؛ احضار فعال ملی و دانشجوی آزربایجانی به بیدادگاه رژیم ایران!

سالار طاهر افشار ؛ احضار فعال ملی و دانشجوی آزربایجانی به بیدادگاه رژیم ایران!

اؤیرنجى : سالار طاهرافشار فعال ملی و دانشجوی آزربایجانی به دادگستری کل استان آزربایجان غربی شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو مجتمع بهشتی شهر اورمیه احضار شد!در جریان اعتراضات سراسری آبان ماه در واکنش به افزایش قیمت بنزین، تجمعات اعتراضی در بسیاری از نقاط کشور برگزار شد. در خلال این اعتراضات شمار زیادی از شهروندان در شهرهای مختلف کشور توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

در همین خصوص روز چهارشنبه ۲۵ دی ماه، سالار طاهرافشار فعال ملی و دانشجوی آزربایجانی پیشتر در جریان این اعتراضات در اورمیه بازداشت شده بود، طی ابلاغیه ای جهت آخرین دفاع به دادگستری کل استان آزربایجان غربی شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری احضار شده است.

اتهام این فعال ملی آزربایجانی بر اساس ابلاغیه صادر شده، “اخلال در نظم و آسایش عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیر قانونی و شعار دادن و اخلال در نظم عمومی از طریق بارگذاری فیلم های اخلال در نظم عمومی در فضای مجازی و اخلال در نظم آسایش عمومی از طریق شرکت در تجمعات و اعتراضات غیر قانونی و تخریب پمپ بنزین و خلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیر قانونی و دعوت به تجمعات و اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات و اعتراضات غیر قانونی و ایجاد راهپیمایی و سر دادن شعار ها” عنوان شده است.

این فعال ملی و دانشجوی آزربایجانی پیشتر در جریان تجمعات اعتراضی آبان ماه در واکنش به افزایش قیمت بنزین بازداشت شده بود.

در ۲۷ آبان ماه ۱۳۹۸ معموران امنیتی دوققوز پله اورمیه بعد از هجوم به چندین خانه از جمله‌« خانه پدری، دوستان و آشنایان» این فعال ملی آزربایجانی خود را تحویل اداره اطلاعاتی دوققوز پله داده و بعد از دو روز بازداشت وی در بازداشتگاه دوققوز پله به بیدادگاه وحدت برده شده بود و بعد از تعیین قرار وثیقه صد میلیون تومانی در هنگام خروج وی از بیدادگاه توسط نیرو های اطلاعاتی سپاه دستگیر شده بود.

این فعال ملی آزربایجانی آن زمان در بازداشتگاه اطلاعاتی سپاه اورمیه در جاده کلانتری به مدت ۵ روز نگه داشته شده بود.

پس از پنج روز آقای سالار طاهرافشار سه روز در بازداشتگاه مرکزی اورمیه نگه داشته شده و بعد از سه روز بازداشتی، وی به صورت موقت و تا پایان دادرسی آزاد شد. .

قابل ذکر است که ؛ اطلاعات سپاه اورمیه در زمان بازداشت این فعال ملی و دانشجوی آزربایجانی را در خصوص تشکیل تشکیلات و عضویت به عنوان هسته اصلی این تشکیلات مورد اتهام قرار داده بود!

بیشتر بخوانید

دولت جمهوری آزربایجان ماهیانه ۱۹۰ منات به شهروندانش کمک نقدی می کند.

اؤیرنجى : با تصویب هیئت وزیران دولت جمهوری آزربایجان، به شهروندان نیازمند این کشور ماهانه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *