خبر فوری
خانه / آذربایجان / ساکنان روستاهای مرزی آزربایجان شمالی در برابر حملات ارامنه مقاومت می کنند.

ساکنان روستاهای مرزی آزربایجان شمالی در برابر حملات ارامنه مقاومت می کنند.

اؤیرنجى : آزربایجانی‌های ساکن در روستاهای مرزی کشورشان با ارمنستان از جمله روستای «علی‌بیگلی» با وجود حملات و شلیک‌های ارتش ارمنستان خانه‌های خود را ترک نمی‌کنند.

ارتش ارمنستان که به حملات و تجاوزات خود به خاک آزربایجان ادامه می دهد، نه تنها سربازان بلکه غیرنظامیان را نیز هدف قرار می‌دهد. روستای علی‌بیگلی در استان مرزی تووز یکی از مناطق غیرنظامی است که نیروهای ارمنی به طور مداوم به آنجا شلیک می‌کنند.

بسیاری از نقاط این روستا به خط تماس بسیار نزدیک بوده و برخی خانه‌ها تنها ۱۰۰ متر از مواضع فاصلع دارند. استقرار نیروهای ارمنی نیز به راحتی از این روستا قابل مشاهده است.

مردم روستای علی‌بیگلی علی‌رغم اینکه به طور مدام زیر آتش دشمن قرار دارند خاک خود را ترک نکرده و بدون توجه به صدای گلوله‌ها به زندگی روزمره خود ادامه می‌دهند.

این روستا دارای ۸۷۰ خانه و تقریبا ۴ هزار و ۳۰۰ نفر جمعیت است که در حفاظت از میهن خود و غلبه بر ترس ناشی از حملات ارامنه نهایت تلاش را می‌کنند.

پاشا حسنوف(۸۷ ساله) از اهالی این روستا در گفتگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت که مردم روستا به مانند دهه ۱۹۹۰ که قهرمانانه در برابر حملات ارامنه مقاومت کرده و روستا را تخلیه نکردند٬ امروز نیز همان مقاومت را نشان می‌دهند.

حسنوف با بیان اینکه یکی از پسرانش داوطلبانه به جبهه رفت و در جریان جنگ قاراباغ به شهادت رسید، گفت: “اگر فردا یک روز جنگ دوباره شروع شود، اگر شهید هم شویم روستای خود را ترک نخواهیم کرد”.

راهب حسنوف (۳۲ ساله) نیز که خانه‌اش درست در کنار مواضع قرار دارد، تأکید کرد: “هرگز وطن خود را ترک نخواهد کرد. وی با بیان اینکه برادرش در سال ۱۹۹۳ به شهادت رسید اظهار داشت که در صورت لزوم خود آماده شهادت است”.

یکی دیگر از اهالی روستا و نام واله رضایف نیز تاکید کرد: “حملات ارامنه نزدیک به سی سال به این روستا ادامه داشته ولی با اعتماد به ارتش آزربایجان از آن‌ها نمی‌ترسند”.

بیشتر بخوانید

ارتش مظفر آزربایجان شهر زنگیلان را به همراه ۲۵ روستا از اشغال ارمنستان آزاد نمود.

  اؤیرنجى : بنا بر اعلام الهام علی اف رئیس جمهور آزربایجان  ارتش مظفر این …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *