خبر فوری
خانه / اخبار / سجاد منادی ؛ فعال ملی آزربایجانی ساکن موغان به ۱۲ ماه حبس محکوم گردید! + تصویر حکم

سجاد منادی ؛ فعال ملی آزربایجانی ساکن موغان به ۱۲ ماه حبس محکوم گردید! + تصویر حکم

اؤیرنجى : آقای ” سجاد منادی ” فعال ملی آزربایجانی ساکن پارس آباد موغان به اتهام “فعالیت در حوزه قوم گرایی و حمایت از زندانیان قو م گرا ” به ۱۲ ماه حبس توسط بیدادگاه شوونیسم فارس شعبه پارس آباد موغان محکوم گردید !

به گزارش اؤیرنجى به نقل از منابع آگاه در حرکت ملی آزربایجان جنوبی و نزدیکان آقای منادی ؛ شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو شهرستان پارس آباد به ریاست قاضی «فیروز فراهانی مزرعه جهان» سه‌شنبه (۱۸ دی) حکم نهایی پرونده سجاد منادی فعال ساکن پارس آباد موغان را به اتهام فعالیت در راستای احقاق حقوق پایمال شده ملت  تورک آزربایجان جنوبی صادر کرد.

فیروز فراهانی مزرعه جهان کسی است که قضاوت پرونده فعالین ملی منطقه موغان را برعهده می‌گیرد و با سفارش «حضرتی»؛ رئیس اداره اطلاعات موغان، برای فعالین آزربایجانی حکم زندان صادر می‌کند.

در متن ابلاغیه صادر شده درخصوص دلایل محکومیت آقای منادی آورده شده است: آقای سجاد منادی فعالیت‌های گسترده‌ای در حوزه قوم گرایی و تشکیلات «گاماج» و حمایت از زندانیان قوم گرایی داشته و اخیرا نیز فعالیت‌های خود را افزایش داده و به صورت پنهانی تشکیلات «آزربایجان میللی حرکتی موغان» را همراهی می‌کند و در حوزه دیوار نویسی و انعکاس آن در فضای مجازی و «رسانه‌های وابسته به قوم گرایی» نیز فعالیت نموده و در ضمن نقش فعال در فراخوانی‌ها به عنوان مستند ساز و تهیه کننده فیلم‌ها و تصاویر مربوط به فعالان قوم گرایی آنها را در بستر رسانه‌های خارجی و داخلی منعکس می‌نماید.»

همچنین در حکم آمده است که این فعال ملی در راستای حمایت از زندانیان سیاسی آزربایجان بر روی دیوارها پارس آباد موغان شعارهایی با مضمون «ابراهیم نوری آزاد اولسون- ابراهیم نوری آزادلیق- سیامک میرزایی آزاد اولسون- آزربایجان محبوس لاری آزاد اولسون» را نوشته است.

از اتهامات دیگر این فعال ملی ارتباط با شخصیت‌های «تجزیه طلب» و ارسال تصاویر به تلوزیون ملی آزربایجان جنوبی «گوناز تی وی» عنوان شده است.

در حکم ادعا شده است که سجاد منادی نسبت به فعالیت هایش ابراز «پشیمانی» می‌کند ، لاکن مشخص است که طبق قوانین نانوشته دادگاه‌های فرمایشی حکومت فاشیستی حاکم بر جغرافیای ایران نام ، برای کسی که پیشمان باشد و با اداره اطلاعات همکاری کند حکم زندان صادر نمی‌شود.

قبل از صدور حکم فوق سجاد منادی دو بار در مورخ سه‌شنبه (۱ آبان) و شنبه (۱۵ دی) توسط دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان پارس اباد موغان احضار و برای چندمین بار مورد بازجویی قرار گرفته بود.

صبح چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷، ماموران اطلاعاتی به خانه‌ی پدری «سجاد منادی» هجوم برده و به تفتیش منزل این فعال آزربایجانی پرداخته و پس از تفتیش منزل پدری این فعال ملی آزربایجانی کیس کامپیوتر، فلش مموری، پاسپورت و کارت ملی این فعال آزربایجانی را با خود برده بودند


بیشتر بخوانید

“امیر ستاری” با وجود اعتصاب غذای خشک به زندان رجایی شهر منتقل گردید!

  اؤیرنجى : خبرهای نگران کننده ای از وضعیت سلامت “امیر ستاری” فعال ملی و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *