جمعه - ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
خانه / آذربایجان / سجاد و محمد جولانی ؛ آزادی دو فعال ملی آزربایجانی بازداشت شده در پارک جیرال اردبیل با تودیع وثیقه

سجاد و محمد جولانی ؛ آزادی دو فعال ملی آزربایجانی بازداشت شده در پارک جیرال اردبیل با تودیع وثیقه

اؤیرنجى : دو فعال ملی مدنی و هنرمند آذربایجانی «سجاد جولانی» و «محمد جولانی» امروز دوشنبه ۲۸ مهر ماه ۹۹ با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی موقتا تا پایان مراحل دادرسی از زندان مرکزی اردبیل آزاد شدند.

سجاد و محمد جولانی روز ۷ مهرماه ۹۹ در جریان حمایت از عملیات آزادسازی «قاراباغ» و ارتش جمهوری آزربایجان شمالی به همراه ۱۱ تن دیگر از فعالین ملی مدنی آزربایجان جنوبی در پارک «جیرال» اردبیل همراه با ضرب و جرح شدید توسط ماموران امنیتی رژیم ایران دستگیر شده بودند.

از میان این دستگیر شدگان آقایان سجاد و محمد جولانی به همراه «پرویز سیابی گرجان»، «حامد حیدری باریس» و «حسین بالاخانی» با قید وثیقه موقتا آزاد شده‌اند.

لازم به ذکر است، عسگر اکبرزاده، مرتضی پروین، مجتبی پروین، مصطفی پروین، علی خیرجو، بهمن خیرجو، مهدی هوشمند و میثم جولانی فعالین بازداشت شده در پارک جیرال اردبیل هستند که تاکنون از محل نگهداری و ضعیت جسمانی آنان هیچ خبری در دست نیست.

با گذشت نزدیک به ۳ هفته از بازداشتهای صورت گرفته مقامات قضایی و امنیتی در مراجعه خانواده‌های بازداشت‌شدگان جواب قانع کننده‌ای نمی‌دهند.

افزودنیست «میشل بچله» کمیسر عالی حقوق بشر و سازمان عفو بین‌الملل طی نامه‌ای جداگانه آزادی بی‌قید و شرط بازداشت‌شدگان اخیر آزربایجان جنوبی را خواستار شده بود.

بیشتر بخوانید

سناتور میچ مک‌کانل: اثر انگشت رژیم ایران در فعالیت‌های تروریستی در همه خاورمیانه دیده می‌شود

  اؤیرنجى : سناتور میچ مک‌کانل، رهبر اقلیت جمهوری‌خواهان سنای آمریکا، هر گونه لغو تحریم‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *