دوشنبه - ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
خبر فوری
خانه / آذربایجان / سعید سلطانی و بابک کیومرثی ؛تمدید قرار بازداشت دستگیر شدگان شهرستان جلفا!

سعید سلطانی و بابک کیومرثی ؛تمدید قرار بازداشت دستگیر شدگان شهرستان جلفا!

اؤیرنجى : بنا براخبار رسیده به گروه خبری جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی ، در ۴۵ مین روز از بازداشت فعالین ملی مدنی آذربایجان جنوبی آقایان سعید  سلطانی (آلتای جلفالی) و بابک کیومرثی ( آلتای جلفالی)، قرار بازداشتشان از طرف شعبه ۱۶  بیدادگاه انقلاب تبریز به ریاست “سید علی موسوی” ۲۰ روز دیگر تمدید شد.

سعید سلطانی و بابک کیومرثی از فعالین ملی مدنی آذربایجان جنوبی میباشد که در تاریخ ۱۳ مهر ماه ۱۳۹۹ از طرف نیروهای امنیتی که از تبریز عازم جلفا شده بودند در شهرستان جلفا در محل کارشان بازداشت شدند.

ماموران اطلاعات بعد از دستگیری سعید سلطانی و بابک کیومرثی اقدام به تفتیش منزل وی کرده و ماشین، موبایل، کتابها و لپ تاپ وی را با خود بردند.

این دو فعال ملی آزربایجان سابقه دستگیری در سالهای پیشین را نیز دارند.

سعید سلطانی پیشتر در سال ۱۳۸۵ در شهرستان جلفا به دلیل اعتراض به توهین روزنامه «ایران» به ترک ها (تورک ها) بازداشت و پس از تحمل شکنجه های شدید جسمی و روحی در اداره اطلاعات تبریز به زندان جلفا منتقل و با پایان دوره محکومیت آزاد شده بود.

آقای سلطانی در فروردین سال ۱۳۹۳ هم در جریان اعتراض به فتنه های ارامنه در کلسیای جلفا دستگیر شده بود. او همچنین در آبان ماه ۱۳۹۴ در جریان اعتراض به توهین شنیع برنامه «فیتیله» به تورک ها، از طرف نیروهای امنیتی ایران دستگیر شده بود.

بابک کیومرثی هم پیشتر در ۱۶ خردادماه ۹۰ در خانه پدری خود واقع در شوجا از توابع شهرستان جلفا از طرف نیروهای امنیتی دستگیر شده بود. او در سال ۱۳۹۷ نیز در جریان  مراسم سالانه قلعه بابک دستگیر و پس از چندین ساعت بازجویی به قید وثیقه آزاد شده بود.

بیشتر بخوانید

آذربایجان در دوران اورارتوها ( ۳ هزار سال قبل) بانی اکثر سبک های معماری جهان بودند / دکتر توحید ملک زاده

  در زمینه معماری و ساختمان سازی اورارتوئیان گفتنی است که آنها بانی اکثر سبک …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *