لیندزی گراهام افزود: مردم ایران دشمن نیستند. دشمن، رژیم مذهبی حاکم بر ایران است. ۱۵۰میلیارد دلاری که اوباما در رابطه با برجام به آخوندها داد برای ساختن ماشین جنگی این رژیم بکار گرفته شد.

لیندزی گراهام در مورد سیاست خارجی رئیس‌جمهور آمریکا گفت: من سیاست خارجی دونالد ترامپ را دوست دارم. طناب را به گردن آخوندها نگهدارید.

مک کارتی رهبر جمهوریخواهان در کنگره آمریکا روز یکشنبه ۲۶خرداد در مصاحبه با فاکس‌ نیوز درباره وضعیت در ایران گفت: سران رژیم ایران در داخل کشور مشکلات خودشان را دارند. آنها با قیام جوانانشان مواجه هستند. اقتصاد آنها به سرعت رو به سقوط است.

کوین مک کارتی درباره اعمال تروریستی رژیم ایران در منطقه گفت: علامت قدرت تنها راهی است که بتوانیم صلح در این منطقه داشته باشیم. با آگاهی به کارهایی که رژیم ایران در گذشته انجام داده است. علامت قدرت این توانایی را می‌دهد که آرامش در آنجا داشته باشیم.

وی درباره حمله رژیم به نفتکشها گفت:‌ حمله به کشتی‌ها توسط رژیم ایران به این دلیل است که میلیاردها دلاری که آمریکا در زمان دولت اوباما به رژیم ایران داد، آنها با آن پول تروریسم در سراسر جهان را تأمین مالی کردند، از سوریه گرفته تا حوثیها که به عربستان سعودی و دیگران حمله کردند.

آنها افسار پاره کردند به‌دلیل این‌که یک رئیس‌جمهوری بود که به آنها سخت گرفت و به درستی این کار را کرد. اینجا جایی است که ما باید تغییر را ببینیم. ولی اینجا جایی است که ما نمی‌توانیم اجازه بدهیم رژیم ایران این‌طور رفتار کند و این اقدامات را انجام دهد. به یاد بیاورید که رژیم ایران گفت که هیچ ارتباطی با این کار نداشت. ولی ویدئو قایقهای تندروی آنها را نشان می‌دهد که به سمت کشتی می‌روند و یکی از بمبهایی که عمل نکرده بود را جدا می‌کنند که این بمب را نتوان ردیابی کرد که مربوط به آنها بود. آنها از این قایقهای تندرو موارد زیادی در گذشته علیه نیروی دریایی ما استفاده کرده‌اند. آنها فقط قدرت را می‌فهمند.

مک کارتی در پاسخ به سؤالی درباره تلاش رژیم ایران برای سرنگون کردن پهپاد آمریکا گفت: رژیم ایران یک پهپاد را در همان زمانی که این حمله در جریان بود، دنبال کردند. آنها نمی‌خواستند که ما بتوانیم صحنه را فیلمبرداری کنیم یا ببینیم. رژیم ایران همان افرادی هستند که تروریسم را در اقصی نقاط دنیا تأمین مالی می‌کنند. حملات تروریستی که در سراسر دنیا انجام می‌گیرد از ۹مورد ۱۰مورد آنرا رژیم ایران در آن دست دارد یا بخشی از آن است.