خانه / اخبار / سنگ اندازی استاندار آزربایجان غربی درتصویب روزملی دریاچه اورمیه

سنگ اندازی استاندار آزربایجان غربی درتصویب روزملی دریاچه اورمیه

شنیده ها ازمنابع موثق حاکیست به دستور کاک ممد شهریاری رئیس اداره کل ارشاد اسلامی آزربایجان غربی به عنوان دبیر شورای فرهنگ عمومی استان تصویب روز ملی دریاچه اورمیه عمدا به تعویق انداخته می شود .

کمپین روز ملی دریاچه اورمیه که با دبیری سیاوش سلیمانی پور توانست مسئولین کشور را وادار کند یک روز ملی برای دریاچه اورمیه نامگذاری کنند و سرانجام دکتر تجریشی روز ۱۵ اسفند را به عنوان روز ملی دریاچه اورمیه اعلام کردند که وزیر کشور به عنوان دبیر شورای فرهنگ عمومی ضمن امتناع از تشکیل جلسه این شورا ، استاندار غیر بومی آزربایجان غربی را نیز کوک کرده است تا سیاست تحریک آمیز و خطرناک را ادامه دهد.

فعالان ملی آزربایجانی بدانند نهادهای قدرت سایه وابسته به پان ایرانیست ها و جریان نژادپرست ایرانشهری تلاش می کنند روز ملی دریاچه اورمیه درتقویم کشوری ثبت و ضبط نشود و در این راستا تا کنون نتوانسته درحمایت از کمپین روز ملی دریاچه اورمیه بین فعالین ملی مدنی آزربایجان تفرقه بیاندازند.

بنابرین فعالان ملی آزربایجانی به این نکته مهم توجه داشته باشند هر کسی از کمپین حمایت نکند مطمئنا مجری نقشه نهادهای قدرت و ضد آزربایجان است.

ما فعالان ملی آزربایجانی باید با تمام قدرت از کمپین روزملی دریاچه اورمیه حمایت کنیم چرا که این کمپین مستقل بوده و وابسته به هیچ گروه یا جناحی نیست و به نمایندگان مجلس هشدار می دهیم درصورتیکه ثبت و ضبط روز ملی دریاچه اورمیه تا مردادماه انجام نشود ، آن ها نیز ازتیغ نقد فعالان مدنی مصون نخواهند ماند.

ما قویا از تجمع اعتراضی مرداد ماه علیه مسئولین محیط زیست و وزارت کشور حمایت خواهیم کرد.

 

بیشتر بخوانید

یک مسافر ایرانی در کانادا با ابتلا به کرونا تحت مراقبت قرار گرفت.

اؤیرنجى : یک مسافر ایرانی در کانادا به ویروس کرونا مبتلا بوده و تحت مراقبت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *