سه شنبه - ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
خبر فوری
خانه / اخبار / سهند معالی؛ فعال ملی آزربایجانی به ۱۰ ماه زندان محکوم گردید + تصویر حکم

سهند معالی؛ فعال ملی آزربایجانی به ۱۰ ماه زندان محکوم گردید + تصویر حکم

اؤیرنجى : «سهند معالی» از فعالین ملی تورک آزربایجانی ساکن سراب در بیدادگاه های شوونیسم فارس با اتهام  ساختگی و انتسابی «تبلیغ علیه نظام به نفع گروه‌های قوم گرا و تجزیه طلب» به ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم گردید.

به گزارش اؤیرنجى به استناد از تصویر حکم صادره علیه آقای سهند معالی ؛ بیدادگاه شوونیسم فارس این فعال ملی آزربایجانی را به دلیل فعالیتهای مدنی در راستای احقاق حقوق پایمال شده ملت تورک آزربایجان جنوبی ،زیر فشار اداره اطلاعات به حکم نهایی ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم گردیده است.مهدی شمس که به عنوان قاضی قضاوت پرونده این فعال ملی را به عهده داشته است وی را  احتساب ایام بازداشت قبلی به ۱۰ ماه زندان قطعی محکوم کرد.

حکم ۱۰ ماه حبس سهند معالی به صورت غیابی و بدون ارائه بازجوئی تحت عنوان «فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق پخش اعلامیه در تبلیغ گروه های قومگرا و تجزیه طلب به منظور دعوت به تجمع در قلعه بابک» صادر کرده است.

همچنین، دادگاه برخلاف رویه اداری و قضائی، حکم را از طریق اس ام اس به آقای معالی ارسال می‌کند. لذا به دلیل ضبط تلفن همراه این فعال ملی توسط اداره اطلاعات ، سهند معالی از حکم خود باخبر نمی‌شود و فرصت اعتراض ۳ روزه وی از بین می‌رود.

سهند معالی؛ فعال ملی آزربایجانی اهل سراب، پنجشنبه (۱۴ تیر ۱۳۹۷) در نتیجه یورش ماموران امنیتی به منزل پدرش بازداشت شد. وی شنبه (۲۳ تیر ۱۳۹۷) پس از ۹ روز بازداشت و شکنجه در زندان سراب، به قید وثیقه ۳۰۰ میلیون ریالی موقتا آزاد شده بود.

ماموران امنیتی در جریان این بازداشت بدون ارائه حکم اقدام به تفتیش منزل و محل کار پدری سهند معالی نمودند. آنها همچنین با ضبط کامپیوتر و وسایل شخصی فعال نام برده، خانواده وی را مورد تهدید و و توهین قرار داده بودند.

در آستانه گردهمایی سالیانه «قلعه ‌بابک»، نیروهای امنیتی حکومت ایران با یورش به منازل و محل کار فعالین ملی آزربایجانی، بیش از ۸۰ فعال تُورک آذربایجانی را با اعمال ضرب و شتم بازداشت کرده بودند.

خاطر نشان می سازیم که؛ آقای سهند معالی از فعالین باسابقه حرکت ملی آزربایجان جنوبی است که تاکنون بارها به دلیل فعالیت‌های مدنی در راستای احقاق حقوق پایمال شده ملت تورک آزربایجان جنوبی بازداشت و به حبس محکوم شده است. وی قبلا نیز در سال ۱۳۹۲ ،به اتهام واهى فعالیت تبلیغى علیه نظام به ۱ سال حبس تعزیری محکوم و دوران محکومیت خود را در زندان سراب سپری کرده بود.

بیشتر بخوانید

درخواست آزادی “امیر ستاری” و دیگر محبوسین آزربایجانی بر دیوارهای اردبیل نقش بست + تصاویر

اؤیرنجى : فعالین ملی آزربایجانی امروز به مورخه ٢٧ خرداد ١٣٩٨ و همزمان با هشتمین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *