چهارشنبه - ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
خانه / آذربایجان / سهند معالی ؛ فعال ملى آزربایجانی ساکن سراب بازداشت گردید!

سهند معالی ؛ فعال ملى آزربایجانی ساکن سراب بازداشت گردید!

اؤیرنجى : بنا به اطلاع خانواده معالی، امروز به مورخه ۱۰ تیر سال جاری، مأمورین نیروی انتظامی با مراجعه به محل کار سهند معالی، فعال ملى آزربایجانی ساکن شهرستان سراب، اقدام به دستگیری وی نموده‌اند.

آقای معالی عصر امروز طی تماسی که با خانواده خویش داشته از انتقال به زندان سراب خبر داده و دلیل بازداشت خویش را بدین گونه توضیح داده است که دو حکم جداگانه قطعیت یافته ۱ سال و ۱۰ ماه حبس تعزیری داشته اند.

قابل ذکر است که آقای سهند معالی قبلأ در رابطه با اجرای حکم پرونده های مذکور در ۱۲ اردیبهشت ماه سال ۹۸ دستگیر و پیرو آن با احتساب ایام بازداشت قبلی و ادغام هر دو پرونده، بعد از سپری دوران محکومیت، حبس نامبرده خاتمه و در تاریخ ۲۷ بهمن ۹۸ آزاد شده بود.

با وجود این در هنگام دستگیری وی مأمورین عنوان نموده اند که حکم های صادره علیه شما ادغام نگریده و بایستی حکم یکسال دیگر را نیز تحمل نمایید.

معالی در تیر ماه ۹۷ و در جریان تجمعات سالانه قلعه ‌بابک توسط نیروهای امنیتی سراب بازداشت شده و با اتهام ” فعالیت تبلیغی علیه نظام با مصداق پخش اعلامیه” بازداشت گردیده بود که با تودیع قرار وثیقه سیصد میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی بطور موقت آزاد گردید.

 

بیشتر بخوانید

بهمن خالقی ؛ برگزاری مراسم تشییع جنازه فعال ملی آزربایجانی در محاصره نیروهای امنیتی 

اؤیرنجى: مراسم تشییع جنازه فعال ملی شناخته شده حرکت ملی آزربایجان بهمن خالقی دیروز دوشنبه ۲۰ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *