خانه / اخبار / سهند معالی ؛ فعال ملی آزربایجانی محبوس در زندان سراب به یکسال حبس دیگر محکوم گردید!

سهند معالی ؛ فعال ملی آزربایجانی محبوس در زندان سراب به یکسال حبس دیگر محکوم گردید!

اؤیرنجى : با تشدید فشار بر حرکت ملی آزربایجان جنوبی ،اینبار “سهند معالی” فعال ملی آزربایجانی محبوس در زندان سراب که در حال طی سپری نمودن دوران محکومیت خویش می باشد در بیدادگاه شوونیسم فارس به یکسال حبس تعزیری اضافی محکوم گردید!

به گزارش اؤیرنجى به نقل از منابع آگاه در حرکت ملی آزربایجان جنوبی نزدیکان آقای سهمد معالی ؛ این فعال ملی آزربایجانی محبوس در زندان سراب طی تماسی که با خانواده و نزدیکان خویش داشته از صدور یک سال حبس تعزیری و جریمه نقدی برای خود خبر داده است.

اتهام “درگیری و ضرب و جرح مامورین” دلیل حکم صادره در دادگاه عنوان شده است و قاضی شهادت دروغ شاکیان را برای صدور رای کافی دانسته است.

قابل ذکر است که؛ سهند معالی فعال ملی آزربایجانی اهل سراب روز پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت سال ۱۳۹۸ در محل کارش همراه با ضرب و شتم بازداشت گردید.

قاضی پرونده شکایت مامورین مبنی بر درگیری آقای معالی را مبنای حکم صادره قلمداد کرده، این در حالیست آقای معالی بعلت عدم ارائه حکم بازداشت از سوی ضابطین قضایی نسبت به بازداشت خویش مقاومت کرده بود.

آقای معالی پیشتر طی دو حکم جداگانه به یک سال زندان و ده ماه حبس تعزیری محکوم شده است، وی بیش از سه ماه در زندان مرکزی سراب در حال سپری کردن دوران محکومیت خویش می باشد.

 

بیشتر بخوانید

دیدار‌ فعالین ملی آزربایجانی ساکن اردبیل با میثم جولانی پس از آزادی

اؤیرنجى: فعالین ملی آزربایجانی ساکن اردبیل اردبیل شامگاه دیروز سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹٨ به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *