دوشنبه - ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
خانه / اخبار / سه فعال ملی آزربایجانی از دادگاه سولدوز حکم برائت گرفتند!

سه فعال ملی آزربایجانی از دادگاه سولدوز حکم برائت گرفتند!

اؤیرنجى : شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری سولدوز (نقده) به ریاست قاضی کیومرثی حکم برائت اولدوز قاسمی ، جواد احمدی یئکانلی و امیر ستاری سه تن از فعالین ملی آزربایجانی   را صادر کرد. این حکم امروز شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹٨ پس از احضار جهت ابلاغ حکم، قرائت شده است.

سه فعال یاد شده چند روز پیش و در تاریخ ۱٨ فروردین ۱۳۹٨ به اتهام “تبلیغ علیه نظام از طریق شرکت در مراسم، دعوت از دیگران برای شرکت در مراسم و استفاده از شال به عنوان نماد” مورد محاکمه قرار گرفته بودند.

در تاریخ ۴ خردادماه ۹۷ خانم قاسمی و آقایان احمدی و ستاری به همراه چند تن دیگر از فعالان ملی غرب آزربایجان در مراسم دوازدهمین سالگرد شهدای (کشته شدگان) اعتراضات خونین خرداد ۸۵ در گلزار شهدای شهرستان سولدوز و پس از اتمام مراسم توسط نیروهای امنیتی بازداشت و ساعاتی بعد همه بازداشت شدگان به غیر از این سه فعال، آزاد شده بودند.

این سه فعال آزربایجانی نیز چند روز بعد به قرار وثیقه و تا زمان تشکیل دادگاه بصورت موقت آزاد شدند.
جواد احمدی یئکانلی در مدت این بازداشت بشدت تحت شکنجه قرار گرفته بود.

اولین جلسه رسیدگی به اتهامات مطروحه این پرونده در ۲۶ دیماه پارسال و بدون حضور امیر ستاری که ماههاست در زندان تبریز در حال گذراندن محکومیت خود می‌باشد برگزار گردیده بود.

پرونده این فعالین پیشتر توسط بازپرس پرونده مختومه اعلام شده بود، اما پرونده با فشار دستگاه‌های امنیتی مجددا توسط دادستان شهرستان نقده گشوده گردید.

 

بیشتر بخوانید

پیشنهاد ختم روزانه قرآن از سوی اعضای مجلس یازدهم!

اؤیرنجى : حسین جلالی، عضو مجلس فرمایشی رژیم ایران از رفسنجان پیشنهاد کرده روزانه ختم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *