خانه / آذربایجان / سولدوز آزربایجان غربی؛ حجت عصمت زاده به دادگاه کیفری احضار شد

سولدوز آزربایجان غربی؛ حجت عصمت زاده به دادگاه کیفری احضار شد

 

اؤیرنجی : حجت عصمت زاده فعال ملی مدنی ساکن سولدوز (نقده) آزربایجان غربی طی ابلاغیه ای که از طریق سیستم الکترونیکی قوه قضائیه ایران(ثنا) دریافت نموده ، مقرر شده ساعت ۱۲:۰۰ ، روز ۸ تیرماه ۱۴۰۱ در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شهر سولدوز (نقده) جهت رسیدگی حاضر گردد.

به گزارش “صحفه اطلاع رسانی عباس لسانی” اتهام حجت عصمت زاده در ابلاغیه ارسالی توسط شعبه مذکور ، «اخلال در نظم و آسایش عمومی و نشر اکاذیب و انتشار عکس و تصاویر و مطالب خلاف عفت عمومی» عنوان شده است‌

گفتنی است پیشتر این فعال آذربایجانی توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو (۱۰۱ جزائی سابق) در حکمی غیابی، مجموعا به ۲ سال و ۶ ماه حبس تعزیزی و ۵۰ ضربه شلاق محکوم شده بود.

این فعال سولدوزی ۱۳شهریور ماه ۱۴۰۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و شامگاه ۱۴ شهریور به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

شامگاه ۱۲شهریور ۱۴۰۰ بعد از درگیری دو کشاورز اهل روستای ساخسی‌تپه در شهرستان سولدوز (نقده) آذربایجان غربی که منجر به کشته شدن یک نفر و مجروح شدن چهار نفر دیگر شد، عده ای از کُردها ساکن روستا وارد خانه یکی از تورکهای درگیر ساکن روستا شده و علاوه بر هتک حرمت زنان، کودکان و سالمندان منزل را به طرز شدیدی کتک زده اند که این مسئله باعث جریحه دار شدن افکار عمومی اهالی شهر سولدوز و ملت آذربایجان شده و اعتراضات گسترده ای را در پی داشته بود.

بیشتر بخوانید

تبریز؛ چهارمین مراسم سالگرد بزرگداشت استاد حسن دمیرچی

اؤیرنجى: مراسم چهارمین سالگرد درگذشت حسن هرگلی موزیسین و فعال ملی مدنی سرشناس آذربایجانی  در تبریز …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *