خانه / اخبار / سومین جلسه رسیدگی به اتهامات واهی علیه “عباس لسانی” ؛ در بیدادگاه شوونیسم فارس شعبه ۱ اردبیل برگزار گردید!

سومین جلسه رسیدگی به اتهامات واهی علیه “عباس لسانی” ؛ در بیدادگاه شوونیسم فارس شعبه ۱ اردبیل برگزار گردید!

اؤیرنجى: سومین جلسه رسیدگی به اتهامات واهى علیه “عباس لسانی” فعال ملی و سیاسی سرشناس آزربایجانی محبوس در زندان اردبیل در شعبه اول بیدادگاه انقلاب شوونیسم فارس مستقر در اردبیل برگزار گردید.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از منابع آگاه در حرکت ملی آزربایجان جنوبی و نزدیکان آقای لسانی؛ سومین جلسه رسیدگی به اتهامات ساختگی علیه “عباس لسانی” فعال ملی و سیاسی سرشناس آزربایجانی محبوس در زندان اردبیل شوونیسم فارس صبح دیروز یکشنبه ۲۶ خرداد ۹٨، برگزار شد و در آن آقای لسانی ضمن دفاع مجدد از خود و جنبش ملی مدنی آزربایجان، اتهامات مطرح شده در این پرونده را «بی‌اساس و فاقد مستندات حقوقی و حقیقی» خواند.

دادگاه به جهت حجیم بودن گزارشاتِ اداره اطلاعات و اوراق پرونده مقرر کرد چهارمین جلسه رسیدگی نیز با صدور احضاریه‌ای در روزهای آتی برگزار گردد.

عباس لسانی از ۲۵ دیماه ۹۷، پس از ربوده شدن از شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز تحت بازداشت نیروهای امنیتی اردبیل درآمده و از آن زمان تاکنون به صورت بلاتکیف در زندان اردبیل نگهداری می‌شود.

معاونت دادستانی اردبیل در توجیه این آدم ربایی و بازداشت چندین ماهه، چندین اتهام سنگین متوجه این فعال سرشناس حرکت ملی آزربایجان کرده است.

بیشتر بخوانید

ایران در قعر جدول آزادی بیان قرار دارد.

اؤیرنجى : بنا بر گزارش “سازمان ظرفیت‌سازی برای حقوق بشر”، سازمان ‘گزارشگران بدون مرز’ در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *