سه شنبه - ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
خانه / مقاله / سیاست افزایش نرخ دلار ؛ ابزار کثیف کلاهبرداری اقتصادی حکومت ایران

سیاست افزایش نرخ دلار ؛ ابزار کثیف کلاهبرداری اقتصادی حکومت ایران

 

دلار تا پایان این دوره آقای روحانی به قیمت ۱۲ هزارتومان خواهد رسید و سپس با کاهش دوهزار و پانصد تومانی مواجه خواهد شد و به قیمت نه هزار و پانصد تحویل دولت بعد خواهد شد و این سیاست هوشمندانه ادامه دارد .

این روند افزایش سه برابری قیمت از زمان ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی برای بدست آوردن پول تحت تملک ملت توسط دولت برنامه ریزی شد .

به این صورت که رفسنجانی در زمان ریاست دولت قیمت دلار را صد تومان تحویل گرفت و در چهار سال اول ریاست کاری با قیمت دلار نداشت و بازار قیمت دلار را طی چهار سال به ۱۲۰ تومان رساند ولی درطی مدت چهارسال دوره دوم ریاستش ناگهان قیمت دلار به ۴۰۰ تومان رسید و سپس با کاهش ده درصدی به قیمت ۳۶۰ تومان رسید و تحویل دولت آقای خاتمی شد.

خاتمی درچهار سال اول افزایش آنچنانی به قیمت دلار نداد و قیمت دلار را بازار در طول چهار سال به چهارصد تومان رساند ؛ ولی در چهارسال دوم به ۱۲۰۰ تومان رسید و سپس با اُفت دویست و پنجاه تومانی به ۹۵۰ تومان تا هزار تومان رسید و تحویل دولت  احمدی نژاد شد .

احمدی نژاد درچهار سال اول همانند  رفسنجانی عمل نمودند و قیمت دلار از هزار تومان به ۱۲۰۰تومان افزایش پیدا کرد. و ناگهان درچهارسال دوم ریاست ایشان همانند  رفسنجانی با افزایش سه برابری قیمت دلار به چهار هزار تومان رسید.

دقیقا همانند رفسنجانی با اُفت ۱۰% به۳۶۰۰تومان کاهش‌ پیدا کرد و تحویل دولت حسن روحانی شد.

حسن روحانی‌ هم درزمان ریاست دوره اول همانند خاتمی عمل کرد و قیمت دلار درست با افزایش ۱۰% درچهار سال اول به چهار هزارتومان رسید !!!

معلوم و آشکار است که دولت حسن روحانی نیز قرار است در چهار سال دوم همانند دولت خاتمی که چهارهزار را سه برابر کرد، بعد قیمت را ۲۵۰ تومان کاهش داد، به دوازده هزار تومان برسد ؛ و در آواخر دوره ایشان با کاهش۲۵۰۰ تومانی به ۹۵۰۰ تومان تا ده هزار تومان برسد …!!!

حال چرا این کار انجام میپذیرد؟
شما فکر کنید که هزار تومان پول دارید که با آن پول میتوانید سه نان بخرید بعد قیمت دلار سه برابر میشود و ارزش پول شما یک سوم میشود وشما میتوانید با هزار تومان یک نان خریداری کنید! خوب سر آن دو نان دیگر چه بلایی امده است ؟!!!

ارزش پول ملی هر کشور به عمده درآمد آن کشور برمیگردد و عمده درآمد این کشور  هم از فروش نفت است.

نفت را به دلار میفروشند پس درآمد ما نیز بایستی به دلار باشد ! درصورتی که هزینه و پرداختی‌ها وحقوق‌های دریافتی ما به ریال است!

زمانی که قیمت دلار سه برابر میشود ،در اصل قیمت ریال یک سوم شده است یعنی ارزش پولی‌ که خود دولت دراختیار دارد سه برابر میشود و ارزش پول مردم یک سوم میشود طی‌ این فرآیند هوشمندانه ارزش دو نان ازسه نان شما به پشتوانه پولی کشور که همون دلار هست برمیگردد.

آری ،طی این فرآیند کلاهبردارانه، دولت دست در جیب تمام ملت کرده و دو سوم از پول‌نقد همه مردم را ازجیبشان درآورده و در جیب خود گذاشته‌است و هیچکس هم متوجه این دزدی و کلاهبرداری عظیم حاکمان جمهوری اسلامی یا به اصطلاح درست جیب بران اسلامی نگردیده است و این دزدی عظیم همچنان ادامه دارد.

 

بیشتر بخوانید

آدلیم علی تبریزلی نین تانیتیمی / سعید موغانلی

آذربایجانین چاغداش یازیچی، تنقیدچی و شاعیرلریندن بیری ساییلان «علی تبریزلی، حسین آغااوغلو» ۱۳۰۸-جی ایلین تیر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *