دوشنبه - ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
خبر فوری
خانه / آذربایجان /  سیامک‌ میرزایی نیز در حمایت از یوسف کاری اعتصاب غذا خواهد کرد.

 سیامک‌ میرزایی نیز در حمایت از یوسف کاری اعتصاب غذا خواهد کرد.

اؤیرنجى: سیامک میرزایی فعال ملی مدنی آزربایجانی دیروز ۳۰ دی ۱۳۹۹ در تماسی که با نزدیکان خویش داشته اعلام کرده است در جهت حمایت از اعتصاب غذای یوسف کاری و اعتراض به بدرفتاریهای دادیار ناظر بر زندان علیه این فعال و زندانی آزربایجانی از صبح روز چهارشنبه ۱ بهمن ماه ۱۳۹۹ دست به اعتصاب غذا خواهد زد.

یوسف کاری از ۷ روز پیش پس از احضار به دفتر “سپهری” دادیار ناظر زندان و مورد هتاکی قرار گرفتن از سوی این مقام قضایی و جداسازی از بند خود و انتقال به قرنطینه زندان دست به اعتصاب غذا زده و از شامگاه روز یکشنبه ۲۸ دی ماه نیز وارد اعتصاب غذای خشک شده است.

موضوع احضار آقای کاری به دفتر سپهری درخواست مرخصی درمانی او بود که در تاریخ ۱۸ آذر و پس از بازدید هئیت قضایی این استان از زندان اردبیل پیشنهاد آن را “سیدعبدالله طباطبایی” دادستان اردیبل داده بود. سپهری در این احضار به آقای کاری عنوان کرده که حقوق زندانیان سیاسی را به رسمیت نمی‌شناسد.

عباس لسانی نیز از روز دوشنبه ۲۹ دی در حمایت از خواست های قانونی آقای ‌کاری دست به اعتصاب غذا زده بود و امروز نیز در تماس با نزدیکان اطلاع داده است که از فردا صبح اعتصاب غذایش را به حالت خشک در خواهد آورد.

همچنین نزدیکان یوسف کاری اطلاع داده اند وی شب گذشته ۲۹ دی ماه ۱۳۹۹ با افت فشار خون به عدد ۹ و افزایش ضربان قلب به عدد ۱۵۰ مواجه و در بهداری زندان تحت مراقبت پزشکی قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید

پس از تداوم توقف خرید نفت و برق ترکیه از ایران ؛ ترکیه واردات گاز از ایران را نیز به شدت کاهش داده است.

  اؤیرنجى : آمارهای رسمی اداره تنظیم بازار انرژی ترکیه نشان می‌دهد در سال گذشته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *