سه شنبه - ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
خانه / اخبار / سیاه نمایی صفحات وابسته به تروریست‌ها بر علیه عملیات “چشمه صلح” ادامه دارد + تصاویر

سیاه نمایی صفحات وابسته به تروریست‌ها بر علیه عملیات “چشمه صلح” ادامه دارد + تصاویر

اؤیرنجى : رسانه‌ها و حساب‌های اینترنتی نزدیک به گروه‌های تروریستی با استفاده از تصاویر جعلی و دستکاری شده در صدد سیاه نمایی عملیات “چشمه صلح” نیروهای مسلح ترکیه در شمال سوریه هستند.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از خبرگزاری آناتولی؛ با آغاز عملیات “چشمه صلح” در شمال سوریه که با هدف جلوگیری از ایجاد کریدور تروریستی در مرز جنوبی ترکیه و بازگرداندن صلح و ثبات به منطقه اجرا می شود، رسانه ها و حساب های اینترنتی نزدیک به گروه های تروریستی در تلاش برای تبلیغات منفی و سیاه نمایی از عملیات نیروهای مسلح ترکیه هستند.

آنان با به اشتراک گذاشتن تصاویری که مربوط به سال‌های گذشته در مناطق دیگر سوریه است، سعی دارند تا آنها را به عنوان بخشی از عملیات چشمه صلح معرفی کرده و سیاه نمایی کنند.

این حساب های اینترنتی با جعل عکس حمله به کودکانی که در سال ۲۰۱۴ و در جریان جنگ داخلی سوریه کشته شده اند، تلاش دارند آن را به عنوان تصویری ثبت شده از عملیات چشمه صلح نشان دهند.


همچنین تصویری از کودکی که در یک حمله هوایی در جولای گذشته در ادلب آسیب دیده را نیز با عنوان “آخرین تصاویر حمله ارتش ترکیه” به اشتراک گذاشته اند.


تصویری دیگری نیز که متعلق به آگوست ۲۰۱۶ و زخمی شدن کودکی در حمله هوای جنگنده های روسی است، با دستکاری به نام عملیات چشمه صلح نشان داده شده است. 

همچنین عکسی دیگری که در آن یک مرد سوری در حال حمل یک جسد است نیز به عنوان بخشی از عملیات ضدتروریستی ترکیه در شرق فرات نشان داده شده است. این عکس متعلق به مه ۲۰۱۴ در حلب است.
گروه های وابسته و نزدیک به تروریست ها پیشتر نیز در عملیات شاخه زیتون و سپر فرات از این روش برای سیاه نمایی علیه ترکیه استفاده می کردند.

بیشتر بخوانید

زن ستیزی رژیم ایران ؛ ممنوعیت هرگونه فعالیت زنان در رشته ورزشی بوکس!

اؤیرنجى : بنا بر گفته های حمید زنگنه‌منش دبیر هیات بوکس استان  خوزستان با توجه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *