خانه / آذربایجان / سیل ویرانگر در شهرستان «کلیبر» آزربایجان جنوبی+تصاویر و ویدئو

سیل ویرانگر در شهرستان «کلیبر» آزربایجان جنوبی+تصاویر و ویدئو

اؤیرنجى: بر اساس گزارش‌های رسیده وقوع سیل ویرانگر در شهرستان «کلیبر» خسارات شدیدی به روستاها و شهر کلیبر وارد آورده است.

بنا به گزارشات و تصاویر منتشره در اثر این سیل صدها خودرو تراکتور از بین رفته و تعداد زیادی از حیوانات روستائیان تلف شده است.

همچنین بر اساس آمار اعلام شده از مرکز اورژانس آزربایجان شرقی تاکنون ۳نفر فوتی و ۲ نفر مفقودی در اثر این حادثه اعلام شده است.

سخنگوی اورژانس آزربایجان شرقی صبح امروز دوشنبه با اعلام این آمار گفت جان باخته‌های سیل ویرانگر کلیبر ۱۳، ۱۵ و ۶۰ ساله بودند.

فرماندار کلیبر هم با اعلام اینکه سیل در ۴ روستای «گاوار، سهریق، عربشاه خان و چای کندی» رخ داد افزود: «در این حادثه به تاسیسات زیربنایی شامل خط انتقال گاز، برق، آب شرب و تصفیه خانه آب شرب لشگری شهرستان کلیبر وارد شد و باغ‌های حاشیه رودخانه سئلین چای و کلیبر چای خسارت جدیدی دیدند.»

حاجی پور گفت: «سیل ۱۱ دستگاه خودرو و تراکتور را با خود برد و ۲ دهنه پل نیز آسیب جدی دیدند و بیش از ۲۰۰ راس دام سبک و سنگین از بین رفتند.»

او گفت در حال حاضر راه‌های مسدود شده توسط راهداری باز شده و اداره برق در حال رفع مشکل قطعی برق روستا‌های آسیب دیده و همچنین واحد امداد و نجات نیز در حال کمک‌رسانی به آسیب دیدگان هستند.

فرماندار کلیبر افزود: «عصر دیروز در زمان کوتاهی بارش ۷۰ میلی متری در منطقه موجب وقوع سیل شد و به اراضی کشاورزی، واحد‌های مسکونی حریم رودخانه، ادوات کشاورزی، دام‌ها و خودرو‌های روستاییان و تاسیسات زیربنایی خسارت زد.»

بیشتر بخوانید

نرخ تورم مواد خوراکی در شهریورماه به بیش از ۶۰ درصد رسید!

  اؤیرنجی : بر اساس آمار رسمی که مرکز آمار رژیم ایران منتشر نموده، رقم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *