خانه / اخبار / شاهین برزگر ؛ تشنج و بیهوشی در طی دو روز اعتصاب خشک فعال ملی آزربایجانی محبوس

شاهین برزگر ؛ تشنج و بیهوشی در طی دو روز اعتصاب خشک فعال ملی آزربایجانی محبوس

اؤیرنجى : شاهین برزگر فعال ملی آزربایجانی در تماس با نزدیکان خبر از اعتصاب خشک ۲ روزه خود در تاریخ ۱۲و۱۳ بهمن ۱۳۹۸ در اعتراض به بازداشت و نگهداریشان در سلول انفرادی اداره اطلاعات داده است. این فعال آزربایجانی اطلاع داده که پس از اعتصاب خشک که در روز دوم به تشنج و از هوش رفتن وی منجر شده مسئولین امنیتی تضمین داده اند که روز بعد همه فعالین بازداشتی به زندان منتقل خواهند شد که در نتیجه پس از پایان اعتصاب در روز ۱۴ بهمن تمامی فعالین به زندان منتقل شده اند.

در تماس فوق الذکر گفته شده است که آقایان محمد محمودی و سجاد شهیری در بند جداگانه ای نگهداری میشوند و دیگر فعالین با اسامی ” اکبر مهاجری ، شاهین برزگر، داود شیری، ایوب شیری و بابک حسینی مقدم” در یک بند زندان هستند.

آقای برزگر اطلاع داده است که پرونده به شعبه ۱ دادگاه انقلاب شهرستان تبریز به ریاست آقای حمل بر ارجاع داده شده است و علی رغم صدور قرار بازداشت از قبول قرار وثیقه توسط شعبه مذکور خودداری می شود.

دیگر فعالین بازداشتی نیز در تماس با خانواده و نزدیکان از بازجوهای خود نقل قول کرده اند که: ” شما به بهانه حوادث ۹۸ بازداشت شده اید اما لازم است حالا که اینجا آمده اید حتما حکمی بگیرید تا دست خالی نروید”

لازم به یاد آوریست این فعالین در جریان حوادث آبان ۹۸ در تبریز بازداشت شده بودند که پس از حدود سه ماه بی خبری و بازداشت در سلولهای انفرادی اداره اطلاعات در ۱۴بهمن امسال به زندان منتقل شده اند.

بیشتر بخوانید

چاووش‌اوغلو: ترکیه بیشترین رشد را بین کشورهای جی-۲۰ داشت

اؤیرنجی: وزیر خارجه ترکیه گفت ترکیه سال گذشته بیشترین رشد را بین کشورهای جی-۲۰ رقم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *