دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
خبر فوری
خانه / اخبار / شرایط جدید اخذ شهروندی استثنایی ترکیه در روزنامه رسمی منتشر شد

شرایط جدید اخذ شهروندی استثنایی ترکیه در روزنامه رسمی منتشر شد

شرایط جدید در زمینه اخذ شهروندی استثنایی ترکیه از طریق خرید ملک و سرمایه‌گذاری در روزنامه رسمی منتشر شد.

بر اساس شرایط جدید اخذ شهروندی استثنایی ترکیه که در روزنامه رسمی روز جمعه ۱۳ می اعلام شده است. حداقل خرید اموال از ۲۵۰ هزار دلار به ۴۰۰ هزار دلار افزایش یافت.

این تغییر که در پاراگراف دوم بند «ب» ماده ۲۰ قانون اخذ شهروندی استثنایی برای خارجی‌ها صورت گرفته است، ماه آینده اجرایی خواهد شد.

بر این اساس، همین موجب متقاضیان با خرید سند غیرمنقول به ارزش ۴۰۰ هزار دلار و بیشتر به شرط درج عدم فروش و انتقال به مدت ۳ سال وهمچنین با خرید ملک با ویژگی‌های کاندو و حق ارتفاع به همین ارزش و با شرایط مشابه که در نوتر رسمی به ثبت رسیده باشد، با استعلام وزارت شهرسازی و تغییرات اقلیمی ترکیه و حکم ریاست جمهوری شهروندی ترکیه را اخذ خواهند کرد.

در این راستا، بر اساس بند جدیدی (ف) که به این قانون افزوده شده است، از این پس افراد با سپرده گذاری حداقل ۵۰۰ هزار دلار به مدت سه سال در صندوق‌های تعیین شده از سوی سازمان بازرسی و تنظیم بیمه و بازنشستگی ویژه هم از حق اخذ شهروندی برخوردار خواهند بود.

گفتنی است در نشست هیئت دولت در ۱۲ آوریل ۲۰۲۲ به ریاست جمهوری رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه ایجاد افزایش در حداقل خرید اموال غیرمنقول از ۲۵۰ هزار دلار به ۴۰۰ هزار دلار مقرر شده بود.

بیشتر بخوانید

دبیر کارگروه مهاجرت‌های اجباری: ۴۹درصد مردم ایران در معرض خطر ناامنی غذایی قرار دارند

اؤیرنجی: رقیه صمدی، دبیر کارگروه مهاجرت‌های اجباری و پناهجویی رصدخانه مهاجرت ایران دوشنبه ۲۶ اردیبهشت در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *